Tööõigus ja tööturg

Tartumaal ehitusi kontrollinud piirivalvurid tabasid viis Ukrainast pärit töötajat, kes ei olnud nõuetekohaselt registreeritud.
Töötukassa selgitab, kuidas arvestatakse töötuskindlustusstaaži ja milliseid asjaoluseid peab seaduse kohaselt arvestama.
Töö ja tööga võrdsustatud tegevusena arvestatakse töötutoetuse määramisel hõivatust, mis eelneb töötuna arvelevõtmisele.
Keskmine brutokuupalk oli mullu 1310 eurot, kasvades 2017. aastaga võrreldes 7,3 protsenti, teatas statistikaamet.
Eesti Töötukassa annab teada, et tööandjad saavad taotleda koolitustoetust oma töötajatele.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (edaspidi - EAS) poolt rakendatav välisvärbamise toetus tõuseb seniselt 2000 eurolt 3000 euroni ning lisaks IKT-spetsialistidele saab edaspidi toetust küsida ka loodus – ja tehnikateaduste tippspetsialistide värbamiseks.
Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Rein Reisberg selgitab, et tööandja teatisel enam kohustuslikku vormi ei ole.
Suure tõenäosusega on mitmed meist kas oma mõttes või sõnadega tunnistanud, et ma ei viitsi tööle minna. Selle põhjuseks võib olla lihtsalt füüsiline väsimus. Vahel aga inimlik tüdimus. Tüdimus reeglitest…
Äriregistri ettevõtjaportaalis saab nüüdsest uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav isik kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning anda teada sinna tööle asuvad inimesed.
Möödunud aasta Raamatupidamisuudiste 6. numbris ilmus Elena Lassi artikkel „Ületunnitöö – tasustamine ja reeglid“, mis on põhjustanud palju kirgi ja küsimusi.
Eesti Tööandjate Keskliidu teatel võis 2018. aasta jooksul tööjõupuudust kõige rohkem leevendada lühiajalise töötamise lihtsustamine kolmandate riikide kodanikele ning IT valdkonna spetsialistide välja viimine kvoodipiirangute alt.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes