TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Rahandusminister Martin Helme sõnul on lisaks tõhusale seadusandlikule raamistikule tarvis rahapesu paremaks tõkestamiseks jätta liikmesriikidele paindlikkus siseriiklike meetmete kiireks kasutusele võtmiseks.
Küberturvalisus on 78 protsenti Euroopa ettevõtete ja organisatsioonide jaoks nii tänavu kui ka lähiaastatel peamine risk, selgus äririske kaardistavast aruandest Risk in Focus 2020.
Eesti Panga neljapäeval avaldatud finantskonto statistika näitab, et Eesti ettevõtete võla kasv on tänavu veidi kiirenenud, ettevõtete võlg kasvab siiski majandusest aeglasemalt. 
Eesti Tööandjate Keskliit ei toeta Tallinna linnavalitsuse plaani keelata alkohoolsete jookide müük lähemal kui 150 meetrit noortega tegelevatele asutustele ja piirata alkoholimüüki nädalavahetuse öödel meelelahutusasutustes. Sellised meetmed ei täida eesmärki…
Presidendi majandusnõuniku Heido Vitsur hinnangul on inimesed vaatamata jätkuvale töötasude kasvule ja kõrgele hõivatuse tasemele muutunud oma tarbimiskäitumises ettevaatlikumaks.
Makseplatvorm PayPal teatas reedel, et peatas Facebooki digivaluutaprojektis Libra osalemise.
Ettevõtte kehv maine võib muuta tööle kandideerijad ettevaatlikuks ja kõhklevaks. Kui tegutsetakse veel ühiskonnas vähem prestiižikates tegevusvaldkondades, peab firma oma kuvandile tavapärasemast rohkemgi panustama. 
Valitsus sai neljapäevasel kabinetinõupidamisel ülevaate arengutest rahapesu tõkestamisel ning rõhutas vajadust ennetamist ja tõkestamist veelgi tõhustada.
Kas teise pensionisambasse investeerinud inimesed säästavad pensionieaks üleüldiselt rohkem kui need, kellel teist sammast pole? Tulemused näitavad, et keskmiselt on teise sambaga liitunutel netovarasid teise samba võrra ehk pea 8500…
USA erakapitalihiiu Blackstone'i juhitud erakapitali investeerimisfondid viisid pärast vajalike heakskiitude saamist lõpule Baltikumis tegutsevas Luminori pangas 60-protsendilise ehk ligikaudu 1 miljardi euro suuruse enamusosaluse omandamise.
Danske Bank AS alustas 1. oktoobrist 2019 Eesti filiaali likvideerimist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes