TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Kaubanduskoda ja Tööandjate Keskliit saatsid Riigikogule kohustusliku pensionireformi eelnõu osas arvamuse, milles juhitakse tähelepanu olulistele riskidele ühiskonnas, mis kaasnevad kiirustatult ja õigusloome eeskirju eirates koostatud reformi läbiviimisega.
Meil on rõõm teatada, et ilmunud on ajakirja Raamatupidamisuudised värske number.
Vene relvatootja Kalašnikovi suurosanikud saatsid Swedbanki abil ligi miljon eurot Kalašnikov USA omanikule, USA ja Euroopa Liidu saktsioonid keelavad ettevõtetel aga omavahel äri tegemise, avaldas Rootsi Televisioon (SVT).
SEB teatas, et on saanud Rootsi rahvusringhäälingult SVT 194 võimalikku rahapesuga seotud juriidilist nime, kellest enamik on SEB Eesti kliendid.
Esmaspäevasel rahanduskomisjoni kohtumisel Eesti Panga president Madis Mülleri ja asepresident Ülo Kaasikuga juhtisid keskpanga esindajad taaskord komisjoniliikmete tähelepanu planeeritud kujul pensionireformi ellu viimise võimalikele kitsaskohtadele.
Kalatööstus M.V.Wool esitas eelmisel nädalal veterinaar- ja toiduametile (VTA) tegevuskava, mis näeb ette ajutist tootmise peatamist 2020. aasta alguses põhjalikuks suurpuhastuseks.
Selleks, et ettevõtte riskianalüüsis majanduslikku kasu näha, peaksid ettevõtjad ja tegevjuhid eelkõige riskianalüüsi vajalikkust mõistma. On see hetkel siiski nii?
Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektori Kristjan Liivamägi hinnangul on keskmiste teadmiste ja sissetulekuga pensionikogujal kõige mõistlikum teise sambasse raha edasi koguda.
Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaare sõnul on tööhõive töötlevas tööstuses suurenenud hoolimata tööandjate pessimistlikest ootustest. 
Rahandusminister Martin Helme sõnul kaalub valitsus kavandatava pensionireformi raames fondide likviidsuslaenu ülempiiri tõstmist.
Septembris tasuti maksu- ja tolliametile 654,2 miljonit eurot maksutulu, mida on 8,9 protsenti rohkem kui möödunud aasta samal kuul.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes