Tööõigus ja tööturg

Suursaarte ja mandrivahelist parvlaevaühendust opereeriv TS Laevad peatas läbirääkimised Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühinguga (EMSA) ning pöördus riikliku lepitaja poole, kuna alates selle aasta märtsist kestnud läbirääkimised ei ole viinud kollektiivlepingu…
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse eestvedamisel avatakse tänavuse aasta lõpus Ülemiste linnakus Eesti Rahvusvaheline maja, kus hakatakse välisspetsialistidele pakkuma mitmesuguseid neile vajalikke teenuseid.
Kiviõli rahvamajas toimub 13. oktoobril esmakordselt Eesti Töötukassa töö- ja karjäärimess.
Septembri lõpus oli töötuna registreeritud 28 927 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,4 protsenti, tegemist on selle aasta madalaima registreeritud töötuse määraga.
Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee tööturu- ja palgauuringust, milles osales 9067 töötajat ja tööotsijat, selgus, et noored soovivad teenida enam kui 1400 euro kätte.
Ettevõtluskõrgkooli Mainor poolt läbi viidud majandusuuringu kohaselt kasvas Ülemiste City linnakus tegutsevate ettevõtete keskmine töötajate kuupalk mullu üle 2000 euro, olles 70 protsenti kõrgem Eesti keskmisest.
Transpordi Ametiühingusse kuuluvad bussijuhid saadavad 3. septembril tööandjatele, maanteeametile ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile välja teate, et pole nõus tänase palgaga enam tööd jätkama ja on valmis vajadusel oma nõuet toetama…
Euroala sesoonselt korrigeeritud tööpuuduse määr langes augustis juuliga võrreldes 0,1 protsendipunkti võrra 8,1 protsendile, Eesti tööpuuduse määr püsib endiselt nii euroala kui ka Euroopa Liidu (EL) keskmisest madalamal.
Kaubandusketi Rimi Eesti juht Vaido Padumäe sõnul on Eestis töökätest karjuv puudus ning hoolimata kaubandussektori edust on jaekaubanduses puudu pea 2000 töötajat.
Suur osa kaasaja töökorraldusest kujutabki endast juba kaugtööd, kuna füüsiliselt istutakse kontoris laua taga aina vähem. Uudsed tööviisid nõuavad aga sellegipoolest turvatunde tekitamist ja reeglites kokku leppimist.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) programmi Work in Estonia projektis Career Hunt kandideeris 5530 inimest 126 riigist, kellest lennutatakse Eestisse siinsete IT-firmadega kohtuma 20 inimest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes