Tööõigus ja tööturg

Swedbanki rahaasjade teabekeskuse tellitud uuringu kohaselt ei arva Eesti elanikud, et tehnoloogia areng ohustaks nende ametikohtade püsimajäämist.
24. septembril algab Eesti Töötukassa teavituskampaania, mis kutsub töötavaid inimesi uurima, kas ka nemad saaksid ja vajaksid mõnda koolitust.
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusele Ida-Virumaale ning Kagu-Eestisse uute töökohtade loomise toetuse tingimused, eesmärk on aidata kaasa nende piirkondade majandusarengule ja töötuse vähendamisele.
Eesti Tööandjate Keskliidu koostatud värske tööandjate manifest keskendub suuresti sellele, et Eestis ei jätku enam piisavalt tööinimesi, selleks, et antud probeemi lahendada, teevad tööandjad ettepaneku kaotada kõikide spetsialistide sisserände piirarv.
Vabade töökohtade määr langes teises kvartalis võrreldes mullu sama ajaga Euroopa Liidus vaid Eestis, kus see langes 0,3 protsendipunkti 1,9 protsendile.
Kinnisvarafirma 1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul on Eestis praegu kohalikest ehitajatest nii suur puudus, et ilma tuhandete võõrtöölisteta suureneks oluliselt ehitushinnad ja pikeneksid valmimistähtajad.
Robotite õlule langeb 2025. aastaks 52 protsenti praegustest tööülesannetest, selgus esmaspäeval Maailma majandusfoorumi (WEF) uuringust.
Eesti alustas koos edukate IT-firmadega kampaaniat "Career Hunt", et värvata Saksamaalt juhtivspetsialiste selliste rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtete tarvis, nagu Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff ja Swedbank, vahendab Presseportal.de Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS)…
Rahvastikuprognooside järgi ootab Eesti tööealist elanikkonda järgmiste kümnendite jooksul märgatav vähenemine ja vananemine. Inimeste hulk väheneb vanusegruppides, kus tööjõus osalemise määr on kõrge, ja suureneb madala osalusmääraga vanusegruppides.
Võru kultuurimajas Kannel toimub 14. septembril Võrumaa töömess, kus on kohal ligi 25 ettevõtjat.
Töötajate lojaalsuse tagamisel on valdkondade lõikes enam kui kahekordsed palgakäärid, kusjuures kõrgeim on lojaalsuse hind IT-sektoris, selgus Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee tööturu- ja palgauuringust, milles osales 9067 töötajat ja tööotsijat.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes