TRK 1140x140 ee gif
Ühiskond

Järgmisel aastal on osaliselt tulenevalt erakorralisest pensionitõusust maksustatud eeldatavalt 184 000 pensionäri ehk 55 protsenti kõigist pensionäridest.
Rahandusminister Martin Helme sõnul saavad aasta lõpus sünnituspuhkusele minevad naised ja töölt koondatud edaspidi võimaluse lükata osa oma hüvitisest maksustamise mõttes järgmisesse aastasse, et kasutada oma maksuvaba tulu senisel tasemel.
Finantsinspektsioon (FI) andis välja pensionifondivalitsejatele suunatud märgukirja, mis selgitab investeerimisfondide seadusest tulenevaid nõudeid pensionifondi tasude ja kulude kohta avalikustatava teabe esitamisel.
Rahandusministeerium saatis kolmapäeval teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmise eelnõu kooskõlastusringile, reformiga kaasnevad ka mõned muutused kolmandas sambas.
Eesti riigiasutusi ühendav andmesidevõrk peab näiteks tormist tekitatud elektrikatkestuse korral vastu vaid ühe ööpäeva, tõdes võrku haldav riigi infosüsteemi amet Postimehele. 
Mobiil-ID arendaja SK ID Solutionsi teatel oli teenuse kasutamine esmaspäeva hommikul umbes poole tundi häiritud.
USA tollidel Euroopa Liidule oleks negatiivne poliitiline ja majanduslik mõju, hoiatas neljapäeval Prantsusmaa majandusminister Bruno Le Maire.
Washington läheneb kokkuleppele Pariisi ning Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooniga (OECD) globaalsete tehnoloogiahiidude digimaksustamises, ütles USA rahandusminister Steven Mnuchin kolmapäeval. 
Eestis elas mullu vaesusriskis 24,4 protsenti elanikkonnast, mida on rohkem kui aasta varem; ühtlasi on Eestis vaesusriskis või sotsiaalse tõrjutuse ohus elavate inimeste osakaal Euroopa Liidu keskmisest suurem.
Luminori pensioniuuringust selgus, et inimeste teadmistes on olulisi puudujääke Eesti pensionisüsteemi kohta.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes