TRK 1140x140 ee gif
Tööõigus ja tööturg

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli möödunud aasta neljandas kvartalis ligi 10 500 vaba ametikohta, selline trend on püsinud alates 2017. aasta esimesest kvartalist.
Piirkondliku töökoha loomise toetuse eesmärk on soodustada töökohtade loomist ja töötute tööle rakendamist suure tööpuudusega piirkondades.
Töötuna registreeritud inimesed on ravikindlustatud alates 31. arveloleku päevast. Ravikindlustus säilib kogu töötuna arveloleku aja ning kehtib veel kuu aega pärast arveloleku lõppu. Kui töötuna arvelolek lõpetatakse koos töötuskindlustushüvitise maksmise…
Tartumaal ehitusi kontrollinud piirivalvurid tabasid viis Ukrainast pärit töötajat, kes ei olnud nõuetekohaselt registreeritud.
Töötukassa selgitab, kuidas arvestatakse töötuskindlustusstaaži ja milliseid asjaoluseid peab seaduse kohaselt arvestama.
Töö ja tööga võrdsustatud tegevusena arvestatakse töötutoetuse määramisel hõivatust, mis eelneb töötuna arvelevõtmisele.
Keskmine brutokuupalk oli mullu 1310 eurot, kasvades 2017. aastaga võrreldes 7,3 protsenti, teatas statistikaamet.
Eesti Töötukassa annab teada, et tööandjad saavad taotleda koolitustoetust oma töötajatele.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (edaspidi - EAS) poolt rakendatav välisvärbamise toetus tõuseb seniselt 2000 eurolt 3000 euroni ning lisaks IKT-spetsialistidele saab edaspidi toetust küsida ka loodus – ja tehnikateaduste tippspetsialistide värbamiseks.
Suure tõenäosusega on mitmed meist kas oma mõttes või sõnadega tunnistanud, et ma ei viitsi tööle minna. Selle põhjuseks võib olla lihtsalt füüsiline väsimus. Vahel aga inimlik tüdimus. Tüdimus reeglitest…
Äriregistri ettevõtjaportaalis saab nüüdsest uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav isik kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning anda teada sinna tööle asuvad inimesed.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes