Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

Majandus ja äri

Elamukruntide ruutmeetrihind kasvas maa-ameti andmetel mullu üle 19 protsenti; kõrgeim mediaanhind ehk 402 eurot oli Tallinna Kesklinnas, madalaim ehk alla 1 euro Järva ja Jõgeva maakonnas.
 Praeguses tööjõupuuduses, kus on keeruline häid töötajaid leida, on veelgi olulisem oskus nende tööletulek sujuvaks muuta ja neid hoida, ütlevad Elisa personalitiimide juhid Sigrid Mõisavald ja Riina Ilves.
Eesti on Basel AML Indeksi põhjal vaatluse all olnud 125 riigist tänavuse raporti kohaselt madalaima rahapesu ja terrorismirahastamise ohuga riik maailmas.
Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu koguneb 12. septembril järjekordsele rahapoliitika arutelule. Prognoositust kehvemate majandustulemuste valguses Euroopas on kohtumiselt oodata uusi meetmeid rahapoliitika leevendamiseks ning seeläbi majanduse ergutamiseks. Sellele on juba vihjanud…
Reformierakondlasest endise rahandusministri Aivar Sõerdi sõnul on piirikaubanduse tekitamine olnud suurim maksupoliitiline läbikukkumine.
Viimaste aastate kiire palgakasv on toimunud kasumite arvel, mis vähendab meie ettevõtete investeerimisvõimekust ja konkurentsivõimet eksporditurgudel. Selle mõju tunnetavad aga mõningase ajalise nihkega ka töötajad, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu analüütik…
Euroopa Keskpank (ECB) teatab septembris rahapoliitika istungil uuest ergutuspaketist, mis peaks ületama investorite ootused, ütles kõrge keskpanga ametnik väljaandele Wall Street Journal (WSJ).
Valitsus toetas eilsel kabinetiistungil riigimajade ehitust täiendavalt 11 miljoni euroga. Kokku on planeeritud 19 riigimaja ehitamiseks maakonnakeskustesse väljaspool Tallinnat ja Tartut 33,9 miljonit eurot aastani 2023.
SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori sõnul on Eesti majanduses juba enam kui kaks aastat valitsenud sisuliselt täistööhõive.
Selle aasta mais tuli Ameerika Ühendriikides börsile taimse liha tootja Beyond Meat (BYND:US). IPO hinnaks kujunes 25 dollarit ja aktsia tõusis vähem kui nädalaga enam kui 300 protsenti üle 75…
Nii kaupade eksport kui ka import vähenesid tänavu juunis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 8 protsenti.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes