Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

Majandus ja äri

Statistikaameti teatel olid Eesti tarbijahinnad 2019. aasta viimasel kuul 0,3 protsenti väiksemad kui novembris. Kõige suuremad muutused tõid kaasa veetariifide langus Tallinnas, elektri ja sideteenuste odavnemine ning alkoholiaktsiisi alandamise järelmõju.
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse uuringu kohaselt on Eesti elanike teadlikkus pensionireformist madal, eriti majanduslikult haavatavate sihtgruppide seas. Uuringust selgus, et ligi pooled vastanutest ei teadnud, et teisest kogumissambast väljudes saab sellega…
Uuest aastast hakkasid kehtima uuenenud tehnilised nõuded mitteeluhoonetele, eesmärk on nõuete ajakohastamine, täiendamine ning optimeerimine, arvestades investeeringuid ja hoone elukaare kulusid.
Maksu- ja tolliamet (MTA) eraldas 2019. aastal kohalikele omavalitsustele (KOV) kokku ligikaudu 1,22 miljardit eurot üksikisiku tulumaksu, mida on võrreldes 2018. aastaga 10,5 protsenti enam.
SEB andmetel on Eesti elanike väikelaenamise aktiivsus jõuluperioodil alates 2017. aastast langustrendis. Aktiivset väikelaenamist täheldati viimati 2017. aastal, mil detsembris oli sõlmitud tarbimislaenude lepingute arv suurim. Sellest ajast alates on…
Seoses saabuvate jõulupühadega ja aastavahetusega ei toimu osa välismakseid.
Meil on rõõm teatada, et ilmunud on ajakirja Raamatupidamisuudised värske number.
Keskpanga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto tänavu oktoobris 6 miljoni euroga plussis.
Swedbanki arvestuste järgi on Tallinna eluaseme taskukohasus selle aasta üheksa kuu jooksul võrreldes eelmise aasta sama ajaga veidi langenud, kuna Tallinna korterite hinnakasv oli pealinlaste netopalga kasvust kiirem.
Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks äriseadustiku muudatused, millega muu hulgas kehtestatakse osaühingu osa miinimumväärtuseks senise ühe euro asemel üks sent. 
Mastercardi viipekaarte kasutavatel Swedbanki eraklientidel on võimalik liita oma kaardid Apple Pay makselahendusega Apple Walleti kaudu.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes