Majandus ja äri

Transpordiplatvorm Bolt plaanib sarnaselt Ühendriikide konkurentidega Lyft ja Uber minna kolme kuni viie aasta jooksul börsile, ütles ettevõtte juht Markus Villig New York Times'ile.
Eitamata ka juhuse või õnne võimalikku rolli protsessis, on mitmeid aspekte või võtmetegureid, mida nii ametnike kui erinevate ekspertide hinnangul saab pidada seekordse haldusreformi läbiviimise edukusel määravaks. Artiklis võtamegi kokku,…
Eesti hakkab sügisest kajastama kasvavat metsa lõpetamata toodangu varuna, varem arvutati toodangu hulka ainult see osa puidust, mis maha raiuti, kirjutab statistikaameti majandus- ja keskkonnastatistika osakonna juhtivstatistik-metoodik Annika Laarmaa.
Maksu- ja tolliametile tasuti veebruari eest 524,4 miljonit eurot maksutulu, mida on 14,3 protsenti rohkem kui mullu samal kuul.
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) palkade maksustamise raporti kohaselt vähenes tööjõu maksukiil ehk maksude osa tööjõukuludes keskmise palga juures 2018. aastal enim ehk 2,54 protsendipunkti Eestis – ja seda ennekõike…
Eesti elamuhoonete kinnisvarahinnad kasvasid 2018. aasta neljandas kvartalis aastaga 5,7 protsenti, kasv ületas mõnevõrra Euroopa Liidu keskmist taset.
1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul tõuseb välismaise renditööjõu piiramisel hüppeliselt ehitushind ning paljude ühiskondlikult oluliste objektide ehitus jääb seisma.
Eesti erasektori võlakoormus ehk võlakohustuste ja sisemajanduse koguprodukti (SKP) suhe vähenes mullu nominaalse SKP kiirele kasvu tõttu ja oli aasta lõpus 112 protsenti.
Euroopa Keskpank on alustanud uurimist, kas Swedbanki Eesti üksus täitis rahapesu vastaseid nõudeid, vahendab ERR Rootsi päevalehte Dagens Nyheter.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) aitab innovatsiooni loovatel ettevõtetel Euroopa Komisjonist toetust saada, põhitoetus ulatub kuni 2,5 miljoni euroni.
Hiina teatas teisipäeval, et avab veelgi oma majandust ja suurendab sidemeid Euroopa Liiduga, mis on muutunud murelikuks Pekingi mõju kasvamise pärast Euroopas.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes