Majandus ja äri

56% ettevõtjatest peab valitsuse viimase kolme kuu tegevuse mõju ettevõtluskeskkonna konkurentsivõimele negatiivseks ja 3% positiivseks, selgus Eesti Tööandjate Keskliidu küsitlusest.
Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu otsustas toetada riigisisesest keskkonnaprogrammist 819 projekti kokku 15,7 miljoni euroga, toetust said projektid kaheksas valdkonnas.
Eesti Post esitas pakkumise konkurentsiameti poolt korraldatavale universaalse postiteenuse (UPT) pakkuja leidmise hankele.
Briti rahandusminister teeb karmi hoiatuse, et Euroopa Liidust leppeta lahkumine kahjustaks majandust ja ähvardaks kuningriigi lagundada.
Läti parlamendi otsus langetada alkoholiaktsiisi võib jõustuda juba augustis, ütles peaminister teleusutluses.
Euroopas valitseb endiselt negatiivsete intressimäärade ajastu ja selle lõppu on näha raske. Iseasi, kas laenamisele peale makstes saavutatakse soovitud eesmärk inflatsiooni ja majanduskasvu osas.
Euroala rahandusministrid arutasid Luxembourgis põhjalikult Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) lepingu muudatuste üle – valdavalt jõuti muudatustes kokkuleppele.
Riigikassa müüs rahavoo juhtimiseks esmaspäeval korraldatud oksjonil 200 miljoni euro väärtuses lühiajalisi võlakirju, mille tootlus on negatiivne.
Keskpanga teatel oli tänavu esimeses kvartalis Eesti maksebilansi jooksevkonto ülejääk 70 miljonit eurot, jäädes sellega mullusega samale tasemele.
Kuigi kuum suveilm paneb mõne kliimasoojenemise positiivse mõju üle rõõmustama, siis Eesti Energia teade 1300 töötaja sundpuhkusele saatmise kohta näitab, et kliimamuutus võib omada ka siinkandis väga valusaid tagajärgesid.
Eesti riigi investeeringute juhtimist käisid 2018. aasta lõpul hindamas eksperdid Rahvusvahelisest Valuutafondist (IMF) ja Maailmapangast. Aeg on anda ülevaade, mis on hästi ja mis mitte nii hästi.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes