Majandus ja äri

Autoettevõtete Liidu hinnangul on tööjõupuudus Eesti bussitranspordi sektoris jõudnud kriitilise tasemeni, sektoris on puudu 300 bussijuhti ja varimajanduse kahju riigile on 9 miljonit eurot aastas.
Selle aasta algusest pakub Swedbank oma makseterminalides uue võimalusena maksete vastuvõtmist Aasia turistide seas populaarsetele UnionPay kaartidele.
Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina sõnul püsis vaatamata nõrgenevale välisnõudlusele töötleva tööstuse kasv veel tugevana, suurenedes märtsis aastaga 8 protsenti ja esimeses kvartalis kokku 6 protsenti.
Eesti Energia selle aasta esimese kvartali müügitulu oli rekordilised 282,6 miljonit eurot, suurenedes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 54 miljoni võrra ehk 24 protsenti.
Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas märtsis möödunud aasta sama ajaga võrreldes püsivhindades 6 protsenti 603,6 miljoni euroni.
Circle K reedesest hinnavõrdlusest selgub, et Baltimaade pealinnadest tõusid bensiinikütuse hinnad enim Tallinnas, samal ajal aga langes Tallinnas enim diislikütuse hind.
KredEx Krediidikindlustus hüvitas 2018. aastal 34 Eesti ettevõtjale äririskidega seotud kahjusid kokku 600 000 euro eest, Eesti ettevõtted kindlustasid end kokku enam kui 3900 ostja maksejõuetusest tuleneva riski vastu 56…
Sageli kuuleme, et mõni ettevõte on langenud küberpettuse ohvriks või on toimunud küberrünnak (enamasti lunavara või kodulehe näotustamine). Kuna meie ühiskond on väga suures sõltuvuses infotehnoloogiast, siis on ka õngevõtmise…
Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel vähenes tänavu esimeses kvartalis Eestis tegutsevate rahvusvaheliste ettevõtete raha riigist väljalaenamine võrreldes 2018. aasta neljanda kvartaliga. 
Transpordiplatvorm Bolt plaanib sarnaselt Ühendriikide konkurentidega Lyft ja Uber minna kolme kuni viie aasta jooksul börsile, ütles ettevõtte juht Markus Villig New York Times'ile.
Eitamata ka juhuse või õnne võimalikku rolli protsessis, on mitmeid aspekte või võtmetegureid, mida nii ametnike kui erinevate ekspertide hinnangul saab pidada seekordse haldusreformi läbiviimise edukusel määravaks. Artiklis võtamegi kokku,…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes