Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

Majandus ja äri

Meil on rõõm teatada, et ilmunud on ajakirja Raamatupidamisuudised värske number.
Keskpanga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto tänavu oktoobris 6 miljoni euroga plussis.
Swedbanki arvestuste järgi on Tallinna eluaseme taskukohasus selle aasta üheksa kuu jooksul võrreldes eelmise aasta sama ajaga veidi langenud, kuna Tallinna korterite hinnakasv oli pealinlaste netopalga kasvust kiirem.
Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks äriseadustiku muudatused, millega muu hulgas kehtestatakse osaühingu osa miinimumväärtuseks senise ühe euro asemel üks sent. 
Mastercardi viipekaarte kasutavatel Swedbanki eraklientidel on võimalik liita oma kaardid Apple Pay makselahendusega Apple Walleti kaudu.
Rahandusminister Martin Helme sõnul kiusavad Eestis ametnikud ettevõtjaid ja mitte keegi ei vastuta mitte millegi eest. 
Eesti elanike maksutahe on aasta jooksul paranenud ning üha enam inimesi leiab, et maksude tasumist ei ole lihtne vältida. Koguni 92 protsenti eestimaalastest peab maksude maksmist enda kui kodaniku oluliseks…
Esmaspäevast on Swedbanki era- ja äriklientidel võimalik internetipangas nii Balti aktsiate kui panga poolt hallatavate fondidega tasuta kaubelda. 
Esmaspäeval avati otseühendus Saksamaa väärtpaberite keskdepositooriumi ja Balti väärtpaberite keskdepositooriumi vahel, mis annab välisinvestoritele senisest oluliselt kiirema ligipääsu Balti väärtpaberiturule.
Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) suurenes tänavu kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 4,2 protsenti, jooksevhindades SKP oli 7 miljardit eurot.
Luminori tellitud uuringust selgus, et 9 protsenti eestlastest ei kogu pensioniks üldse raha, Lätis ja Leedus on mittekogujaid vastavalt 7 ja 20 protsenti. 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes