„Viimaste aastate kindlustusstatistika näitab, et tormikahjude keskmine summa Eestis ulatub ligi 1400 euroni,” avas Kirsiste.
Seejuures tekitavad tormid väga erinevat tüüpi õnnetusi, mis mõjutavad nii kodusid kui ka ärikinnistuid. „Kõige sagedamini kahjustuvad tormi tõttu elektriseadmed ja katused, kuid levinud on ka aedade ja väikeehitiste konstruktsioonide kahjustused,” sõnas Kirsiste.
Tormide ja äikese tekitatud kahjud ulatuvad katustest päikesepaneelideni
Muret tekitavad ka murdunud puud ning tormi tõttu rikutud uksed ja aknad. Kindlustusekspert on valmis jagama ka päriselulisi juhtumeid Gjensidige enda kogemusest. „Kuna meie kodukindlustus katab erinevad tormide ja üleujutustega seonduvad kulud, siis jõuavad meieni väga erinevad juhtumid,” ütles Gjensidige esindaja.
Eksperdi selgitusel põhjustavad tuul, äike ja näiteks rahe täiesti erinevat tüüpi kahju.
„Kui tuul on Eesti inimeste kodudelt rebinud katustelt satelliittaldrikuid ja katusekive või toonud hingedelt maha nii uksi kui aknaid, siis äikeselöögi tekitatud ülepinge tõttu on nii mõneski kodus läinud rikki maaküttepump,” rääkis Kirsiste.
„Tugev rahe on samas kahjustanud näiteks verandade katust – ning kui sellele on järgnenud tugev vihm, siis on katuseaukude kaudu majapidamisse pääsenud sademed kahjustanud ka näiteks aiamööblit,” sõnas Kirsiste.
Kirsiste tõi välja, et üha rohkem on Eestis neid peresid, kes on oma kodudele või ärihoonetele paigaldanud päikesepaneele. See kajastub ka kindlustusstatistikas, kuhu jõuavad üha sagedamini erinevad päikesepaneelidega seonduvad õnnetused.
„Tormide ajal on päikesepaneelidega seotud peamisteks probleemideks paneelide lahtitulek, paindumine ning vooluühenduste rikked, mis võivad põhjustada tõsiseid kahjusid nii varale kui ka elektrisüsteemidele,” nentis ta.