Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

Ühiskond

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) peatab esmaspäevast ettekirjutusega M.V.Wooli tegevuse Harkus ja Vihterpalus asuvates tootmisüksustes.
Peaminister Jüri Ratas märkis esmaspäeval, et tegi koalitsioonipartnerite juhtidega konsensuslikult ettepaneku vabastada ametist maaeluminister Mart Järvik. 
Novembris 2019 ilmus värske kohtupraktikaga täiendatud mahukas (500 lk) käibemaksu raamat koos ajakohastatud juhendmaterjaliga, mida kirjutas Ernst & Young Baltic maksuekspert Tõnis Elling.
Kui pangalt tuleb laenutaotlusele eitav vastus, siis tuleb see tihti negatiivse üllatusena. Harva suudetakse mõista, et tegelikult on pank teinud otsuse just inimese enda heaolu silmas pidades. Miks annab pank…
Järgmisel aastal on osaliselt tulenevalt erakorralisest pensionitõusust maksustatud eeldatavalt 184 000 pensionäri ehk 55 protsenti kõigist pensionäridest.
Rahandusminister Martin Helme sõnul saavad aasta lõpus sünnituspuhkusele minevad naised ja töölt koondatud edaspidi võimaluse lükata osa oma hüvitisest maksustamise mõttes järgmisesse aastasse, et kasutada oma maksuvaba tulu senisel tasemel.
Finantsinspektsioon (FI) andis välja pensionifondivalitsejatele suunatud märgukirja, mis selgitab investeerimisfondide seadusest tulenevaid nõudeid pensionifondi tasude ja kulude kohta avalikustatava teabe esitamisel.
Rahandusministeerium saatis kolmapäeval teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmise eelnõu kooskõlastusringile, reformiga kaasnevad ka mõned muutused kolmandas sambas.
Eesti riigiasutusi ühendav andmesidevõrk peab näiteks tormist tekitatud elektrikatkestuse korral vastu vaid ühe ööpäeva, tõdes võrku haldav riigi infosüsteemi amet Postimehele. 
Mobiil-ID arendaja SK ID Solutionsi teatel oli teenuse kasutamine esmaspäeva hommikul umbes poole tundi häiritud.
USA tollidel Euroopa Liidule oleks negatiivne poliitiline ja majanduslik mõju, hoiatas neljapäeval Prantsusmaa majandusminister Bruno Le Maire.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes