"Parlament ei allu hirmutamisele ei oma välispoliitilises positsioonis ega ka oma ajaloolises eneseteadvuses ja mälukultuuris," teatas kristlik-demokraatliku liidu (CDU) poliitik.
Volodini pöördumise sisu
Venemaa Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin hoiatas laupäeval Bundestagi saadetud kirjas kahe riigi vaheliste suhete eskaleerumise eest. Volodini kriitika konkreetseks põhjuseks olid Saksamaa kantsleri ja CDU juhi Friedrich Merzi hiljutised avaldused. "Me teame, et Saksamaa valitsus plaanib Ukrainas rakettide tootmist käivitada. Sellega on Saksamaa järjest enam tõmmatud sõjategevusse Venemaa vastu," ütles Volodin.Lisaks heitis Volodin Merzile ette, et too kohtumisel USA presidendiga, tunnustades USA panust, ei maininud Nõukogude Liidu olulist rolli natsistliku Saksamaa üle saavutatud võidus.
Bundestagi vastus ja Ukraina toetus
Klöckner rõhutas, et "Bundestag teadvustab endale, et just USA, Prantsusmaa, Briti Ühenduse riikide ja tollase Nõukogude armee, mille ridades oli palju Ukraina sõdureid, relvajõud vabastasid Saksamaa natsistlikust türanniast". Seetõttu protesteerib ta "otsustavalt igasuguste katsete vastu kirjutada ajalugu ümber tänase vägivalla legitimeerimiseks."Ukraina suursaadik Saksamaal Oleksi Makejev ütles Saksa uudisteagentuurile dpa: "Pean täiesti õigeks, et proua Bundestagi spiiker nii selgelt ja üheselt pareerib Vene režiimi esindaja absurdseid süüdistusi." Tema sõnul põhineb kogu Vene imperialism "sügaval ajaloo võltsimisel". "Tõde on vabaduse relv," lisas ta. Makejev järeldas, et Ukraina kaitsevõime maksimaalne võimalik toetamine on Saksamaa otsestes julgeolekuhuvides.