Ühiskond

Riigikogu võttis vastu keskkonnatasude seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse (660 SE), millega korraldatakse ümber keskkonnatasudest laekuva raha liikumine.
Eesti ettevõtjad käivitasid Heateo Haridusfondi nimelise filantroopiafondi.
Alates 9. detsembrist asub Statistikaamet uurima, millised on Eesti perede eelarved.
Maa-ameti Balti riikide kinnisvaraturu ülevaate andmetel oli mullu elamu ja eluruumi ruutmeetri hind jätkuvalt kõige kõrgem Eestis, ka hoonestamata elamu- ja ärimaa ning metsamaa hind oli Eestis Baltikumi kõrgeim.
Finantsinspektsiooni juhatus kehtestas 26. novembri 2018 otsusega soovitusliku juhendi „Krediidi- ja finantseerimisasutuste organisatsiooniline lahend ning ennetavad meetmed rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamiseks“. Juhend kohaldub kõigile Eestis tegutsevatele ja finantsinspektsiooni järelevalve…
Eesti ja Läti elanikud peavad kõige usaldusväärsemaks autentimisvahendiks ID-kaarti, selgub SK ID Solutionsi poolt neljas riigis korraldatud uuringust.
Detsembrist saab politsei- ja piirivalveametist taotleda uut ID-kaarti, kuid riigi infosüsteemi ameti (RIA) hinnangul pole suur osa ettevõtteid selleks veel valmis, kirjutab Postimees.
Mittetulundusühing Eesti Juristide lLiit (EJL) pakub 22. novembril koos Tartu linnavalitsusega esimest korda üritusel Õigusapteek linnaraamatukogu saalis tasuta õigusabi, kirjutab Tartu Postimees.
Kuigi atraktiivne e-keskkond meelitab Eestisse uut ettevõtlust, on Eesti jõudnud täna olukorda, kus krüptovaradega seotud litsentside ja tegevuslubade jagamine riigi poolt võib lõppeda löögiga e-Eesti tugeva maine pihta. Kokku välja…
Tarbijakaitseamet on aastaid otsinud võimalusi oma nõustamisteenuste kättesaadavuse ja efektiivsuse parandamiseks, sest mehitatud nõustamispunktide külastatavus oli madal ja kulukas. Samal ajal suurenes telefonikõnede arv ameti nõustamistelefonile, mis omakorda koormas sisulist…
Aasta esimese üheksa kuuga on riigieelarves kavandatud kuludest ja investeeringutest kasutatud 7,22 miljardit eurot ehk 66,7 protsenti planeeritud aasta eelarvest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes