TRK 1140x140 ee gif
Maksud ja raamatupidamine

Täna, 30. juunil sõlmivad Lääne maksu- ja tollikeskuse juhataja Jaan Krinal ning Kuressaare linnapea Urve Tiidus koostöökokkuleppe, mille eesmärgiks on maksualaste õigusrikkumiste ära hoidmine kohaliku elanikkonna teavitamise kaudu.
Riigikogus võeti 18. juunil vastu rida teise negatiivse lisaeelarvega seotud seadusemuudatusi, muu hulgas ka käibemaksuseaduse § 15 muudatus, mille kohaselt kehtib alates 1. juulist 18% käibemaksumäära asemel maksumäär 20%. Seadusemuudatus…
Pärast linnavalitsuse kolmapäevasel istungil vastu võetavat korraldust on osaliselt maamaksust vabastatud 5269 riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel pensioni saajat.
Töötukassa nõukogu otsustas teisipäeval teha valitsusele ettepaneku tõsta töötuskindlustusmakse määr alates 1. augustist 4,2 protsendile.
Juhime tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste, avalik-õiguslike ülikoolide, erakondade ja haiglat pidavate isikute tähelepanu, et deklaratsiooni vormi INF 9 “Kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamine” 2008. aasta eest esitamise tähtaeg…
Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni 18. juunil algatatud erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu (549 SE), mille eesmärgiks on muuta erakondade…
Riigikogu liige Peeter Kreitzberg kirjutab Maalehes, et Eesti on nii individuaalse kui ka ühiskondliku elukvaliteedi poolest Euroopa riikide tagumiste seas. Meie sotsiaalkulutuste osakaal on 12% SKTst ELi 26% vastu. Meie…
Tänasel valitsuse istungil otsustati muuta tulumaksu-, käibemaksu- ja maksukorralduse seaduseid, mis jõustuvad järgmisest aastast.
Rahandusministeeriumi andmetel laekus viie kuuga riigieelarvesse 32,3 miljardit krooni ehk 36,6 protsenti kehtivas eelarves planeeritust.
Riigikogu arutas teisipäeval selle aasta teise lisaeelarve seadusega seotud teiste seaduste muutmisi, kuid täiskogu tööpäeva lõppedes teine lugemine katkes.
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ütles teisipäeval, et kavandatav aktsiisitõus tõstaks bensiiniliitri hinda 72 ja diislikütuse hinda 73 senti liitri kohta.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes