Maksud ja raamatupidamine

Maksu- ja tolliamet tagastab tänavu 2008. aasta eest 2,65 miljardit krooni füüsilise isiku tulumaksu, mis on eelmisest aastast 50 protsenti rohkem.
Möödunud aasta kohta esitati Maksu- ja Tolliametile 581 104 füüsilise isiku tuludeklaratsiooni, mis 2007. aastaga võrreldes on 4,6% enam. Kokku deklareeriti 2008. aasta eest tulu 18% enam ehk ligi 90,9…
Tööandjate keskliit on nõus töötuskindlustusmakse määra tõstmisega varem kokkulepitud kolmelt protsendilt nelja protsendini.Liidu kolmapäevase teate kohaselt on see samm hädavajalik, tagamaks töötukassale eurole üleminekuks vajalikud reservid.
3. juunil 2009 kell 10.00 – 12.30 toimub Pärnu teeninduskohas aadressil Õhtu põik 5 õppepäev „Muudatused Euroopa Ühenduse tolliseadustikus ja selle rakendussätetes, mis rakenduvad 1. juulist 2009" (julgeoleku ja turvalisuse…
Rahandusministeerium saatis suurele kooskõlastusringile riigihangete seaduse eelnõu, millega muutub maksuvõlga puudutav regulatsioon seaduses senisest leebemaks.
Rahandusministeerium saatis eile kooskõlastusringile riigihangete seaduse eelnõu. Seadusemuudatus pakub ennekõike lahendusi majandusolukorrast tingitud muredele.
Rahandusministeerium teatas aprilli maksulaekumist kommenteerides, et majandusprognoosi ning tööturu arenguid arvestades võib eeldada maksulaekumiste vähenemist teisel poolaastal.
Maksuameti andmeil vähenes aprillis märtsiga võrreldes veidi nii sotsiaal- kui käibemaksu laekumine, maksulaekumise tervikpildile avaldas postiivset mõju tulumaksu suuremahulise tagastuse lõppemine.
Riigikogu lükkas teisipäeval esimesel lugemisel tagasi opositsioonilise Keskerakonna algatatud eelnõu, mis seaks Eestis alates 1. juulist sisse astmelise tulumaksu.
Teisipäeval, 5. mail ajavahemikul 20.00 – 22.00 on häiritud ENCTSi, ECSi ja TIRi sõnumivahetus seoses statistika sõnumite edastamisega Euroopasse.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes