Maksud ja raamatupidamine

Eelmisel aastal sai maksukohustuslane ise valida, kas ta esitab TSD (tulu- ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispensioni ja tööstuskindlustuse maksete deklaratsiooni) ja KMD (käibedeklaratsiooni) elektrooniliselt või paberkandjal. 
2009 aasta meelespea:  Füüsilise isiku tulumaksumäär 21% Igakuine füüsilise isiku maksuvaba tulu määr 2250 krooni , aastamäär on 27 000 krooni; Töötaja töötuskindlustusmakse määr 0,6% ja tööandja makse määr 1,4%;…
Ametnikud juhivad maksumaksjate tähelepanu sellele, et ühtsele ettemaksukontole üleminekuga on muutunud maamaksu kontonumber, samuti on nüüd igal kliendil üks personaalne viitenumber kõikide maksude tasumiseks.
Maksuhaldur juhib seoses maamaksu esimese osamakse tähtaja lähenemisega klientide tähelepanu sellele, et ühtsele ettemaksukontole üleminekuga on muutunud maamaksu kontonumber, samuti on nüüd igal kliendil üks personaalne viitenumber kõikide maksude tasumiseks.
Maksu- ja tolliamet on reedese seisuga tagastanud 1,48 miljardi krooni ulatuses enammakstud tulumaksu.
Rahandusminister Ivari Padar rääkis neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et riigi kahe kuu maksulaekumised on lisaeelarvet arvestades 60 miljoni krooniga plussis.
Maksu- ja tolliameti meediasuhete peaspetsialist Annely Erm ütles BNS-ile, et koormuse vähendamise eesmärgil edastati kolmapäeval väike hulk andmeid pankadele.
Maksu- ja Tolliamet saadab 2009. aastal märgukirjad ettevõtetele, kelle puhul on amet tuvastanud kõrge ümbrikupalkade maksmise riski. Käesoleval aastal edastab maksuhaldur märgukirjad mitmes etapis.
Maksu- ja Tolliametis toimus 10. veebruaril politsei, tolli ja piirivalve koostöö teemaline kohtumine, kus osalesid Politseiameti peadirektor Raivo Küüt, Piirivalveameti peadirektor Roland Peets, Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Priit Pastarus ning Maksu-…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes