16.12.2013 Esmaspäev

Juristide Liit ei kaeba käibemaksuseaduse muudatust kohtusse

Kuigi Juristide Liidu hinnangul seab käibemaksuseaduse muudatus üle 1000-euroste arvete eraldi deklareerimiseks ohtu juristide konfidentsiaalsusnõude, ei plaani liit sel teemal kohtusse minna.

Juristide Liit ei kaeba käibemaksuseaduse muudatust kohtusse
Juristide Liit ei kaeba käibemaksuseaduse muudatust kohtusse Foto: PM

"Eesti Juristide Liit (EJL) andis arvamuse käibemaksuseaduse muudatusele, kuid kindlasti ei saa me kohtusse ise minna," ütles liidu direktor Krista Paal BNS-ile.

Kohtusse saab tema sõnul kaebuse esitada juriidiline isik, kelle õigusi antud seadusemuudatus riivab. "EJL on mittetulundusühing ning meil ei ole olnud senini ja arvata võib, et ka ei tule ühtegi arvet ega maksekorraldust, mis ületaks 1000 eurot, peale Maksu- ja Tolliameti tulumaksu maksmise meil üle 1000-euroseid maksekohustusi ei ole," rääkis ta.

Samuti ei ole liidul delikaatseid või konfidentsiaalseid andmeid, mida eriseadusest tulenevalt kaitsma peaks ja avaldada ei tohiks.

"EJL on nagu "valvekoer", kes annab teistele, asjasse puutuvatele je nende õigusi riivavatele asutustele ja organisatsioonidele teabe ja "kondi" kätte," märkis Paal.

Seaduseelnõu jõustumisel oleks konfidentsiaalsuskohustusega seotud isikud kohustatud kajastama käibedeklaratsioonis teenuste eest väljastatud arved, mis toob kaasa õigusliku vastuolu, sest advokatuuriseaduse kohaselt peab advokaat lisaks õigusteenust osutades teatavaks saanud andmetele saladuses hoidma ka tema poole pöördumist ja õigusteenuse eest makstud tasu suurust, on liit varem öelnud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!