Maksud ja raamatupidamine

Rahandusministeerium on ette valmistanud hulga tulumaksuseaduse muudatusi, millest enamus on tehnilised, kuid olulisim sisuline muudatus kaotab riigile ja omavalitsustele tehtud annetuste tulumaksuvabastuse.
Alates 2. novembrist 2009 ei ole enam kasutusel Muuga teeninduskoha kood EE1240EE. Selle asemel on kasutusel kood EE1210EE.
Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et täna, 15. oktoobril on maamaksu kolmanda osamakse tasumise tähtaeg. 
Augusti lõpus avatud MTA võlainfo telefonidele on helistatud kokku ligi 1500 korda ja e-posti aadressil on laekunud 174 kirja.
Õiguskantsler Indrek Teder ootab Riigikogult käibemaksumäära tõstmise lühikesest etteteatamisajast tulenevatele põhiõiguste rikkumistele reaalseid lahendusi.
14. augustil, kirjutavad Lõuna maksu- ja tollikeskuse juhataja Jüri Haamer ning Tartu linnapea Urmas Kruuse alla koostöölepingu, mille alusel soovitakse eelkõige läbi avalikkuse teavitamise ning infovahetuse ennetada maksualaseid õigusrikkumisi.
Reformierakonna hinnagul ei ole õigustatud Tallinna linnavalitsuse otsus maksustada kaupmeeste vaateaknaid ning soovib reklaamiseadust Riigikogus muuta.
Saja suurema maksuvõlglase sekka on jõudnud mitmed tekstiilitootjad nagu suka- ja sokivabrik Suva AS, meesterõivaste tootja Baltman OÜ, linase lõnga ja riide tootja Pärnu Linavabrik OÜ ning trikotaaюitootja Marat AS.
Riigikogu esimees Ene Ergma kutsus parlamendi 3. augustiks erakorralisele istungjärgule.Ergma otsus tulenes 49 riigikogulase ettepanekust. Opositsiooni liikmete kõrval on taotlusel ka reformierakondlaste allkirju.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes