TRK 1140x140 ee gif
Maksud ja raamatupidamine

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit tutvustas kolmapäeval oma ettepanekut toitlustusteenuse käibemaksumäära alandamiseks ning pakkus maksumääraks praeguse 20% asemel välja 9%.
Maksumaksjate liit palub õiguskantsleril kontrollida, kas Maksu- ja tolliamet (MTA) rikub liiga agara meeldetuletuste saatmisega hea halduse tavasid.
Maksu- ja Tolliameti andmeil oli oktoobri alguse seisuga tasumata maksukohustusi kokku 109 570 isikul.
Eesti Hotellide ja Restoranide Liit plaanib esitada riigikogule nõude toitlustusteenuse käibemaksu oluliseks alandamiseks.
Kohalikele omavalitsustele septembris eraldatud tulumaksusumma vähenes Maksu- ja Tolliameti andmetel mullusega võrreldes 52,6 miljoni krooni võrra ehk 7,1%, mis on suurem vähenemine kui varasematel kuudel.
Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et reedel, 1.oktoobril on 2010. aasta maamaksu teise osa tasumise tähtaeg. Käesoleval aastal tuli esmakordselt tasuda maamaksu ainult kaks korda aastas varasema kolme korra asemel.
Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et reedel, 1. oktoobril on tulu- ja sotsiaalmaksu juurdemaksmise tähtaeg nendel maksumaksjatel, kes olid 2009. aastal registreeritud FIE-na ning tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg nendel maksumaksjatel, kes…
Tallinna linnavalitsus ei kavatse paadimaksust loobuda ja ei nõustu vastava ettepanekuga, mille tegi linnavolikogu opositsioonipoliitik. Tallinn kavandas tänavusse eelarvesse paadimaksust tulu 10 miljonit krooni, kuid selgus, et see on äärmiselt…
Maksuhaldur pöörab tänavu suuremat tähelepanu maksupettuste tõkestamisele vanametalli valdkonnas. Enamlevinud pettuseliigina deklareerivad pettusele orienteeritud firmad vanametalli fiktiivset soetamist reaalset ettevõtlust mitteomavatelt  äriühingutelt.
Kaido Vetevoog, partner Audiitorbüroo Baker Tilly Baltics Rahandusministeerium saatis juuli algul kooskõlastusringile raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu.
Olesja Timofejeva, auditi konsultant,   Donoway Assurance Member Crowe Horwath International Kui töötajad või juhid osalevad näitustel ja konverentsidel välisriigis, tekib raamatupidajail sageli küsimus, kas ja kuidas on vaja deklareerida…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes