Majandus ja äri

Lisaks Tallinnale tõuseb oktoobris soojusenergia piirhind mitmes teises Eesti piirkonnas.
Patendiamet korraldab 30. septembril oma õppeklassis Tallinnas, Toompuiestee 7 tasuta seminari teemal "Kaubamärgi valik ja kaitsmine". Seminarile on oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad, FIEd, üliõpilased ja kõik teised…
Eesti langes Kanada Fraseri Instituudi 2008. aasta andmete põhjal koostatud maailma majandusvabaduse indeksi pingereas 12. kohale, aasta varem oli Eesti 11. kohal.
Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet nimetas Tallinnas toimunud pressikonverentsil Eesti fiskaalpoliitilisi saavutusi võitluses kriisiga kõige paremateks mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas.
Eurotsooni riikide poolt loodud Euroopa finantsstabiilsuse tagamise mehhanismi pole eeldatavasti vaja käivitada, hoolimata sellest, et osade eurotsooni riikide võlakirjaintressid on kasvanud.
Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet kiitis Tallinnas eurotsooni laienemise teemalisel konverentsil esinedes Eesti eelarvepoliitikat ja riigi kiiret reageerimist majanduse tasakaalustumatusele.
Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn rääkis esmaspäeval Tallinnas esinedes, et Eesti peab tegelema tööpuuduse probleemiga ja jätkama senist ranget rahanduspoliitikat.
Laenuandjad lükkasid edasi Kreeka pangandussüsteemi stressitesti, et riigi ametivõimudel oleks rohkem aega selleks valmistuda, kirjutab Financial Times.
Statistikaameti andmeil vahendasid Eesti sadamad selle aasta augustis 4,2 miljonit tonni kaupa, mis on 29% enam kui mullu augustis.
Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet andis Eesti Panga presidendile Andres Lipstokile pühapäeva õhtul Eesti Pangas toimunud pidulikul üritusel üle sümboolse eurotähe ning ühtlasi käivitub üritusega euro pangatähtede ja nende turvaelementide…
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis 2010. aasta augustis võrreldes juuliga 0,9% ja võrreldes eelmise aasta augustiga 4,6%, teatab Statistikaamet.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes