TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Tallinna linnapea Edgar Savisaar tühistas linna finantsdirektori Katrin Kendra korralduse linnaosadele ja ametitele leida viimase kolme kuu jooksul kokkuhoiukohti, et aastaks kavandatud tegevuskuludest jääks tegemata 3%.
Eesti Ehitusettevõtjate Liit kritiseeris teravalt ehitusfirmade lahkumist ehitusobjektidelt ja lepingutest taganemist. 
Veokijärjekordade kadumine Eesti idapiirilt sõltub mitte üksnes Venemaast, vaid ka Euroopa Liidust, leiab Venemaa alaline esindaja EL-i juures Vladimir Tšiюov.
Eesti Pangaliidu teatel saavad eraisikud alates 1. oktoobrist panna kroonimündid tasuta oma pangakontole, kroonimüntide kogumise kampaania eesmärk on koguda enamus ringlusest tagasi tulevaid münte kokku juba sel aastal.
Tallinn andis linnaasutustele ja linnaosavalitsustele korralduse leida aasta viimase kolme kuu jooksul kokkuhoiukohti, et tegemata jääks kolm protsenti aastaks kavandatud tegevuskuludest.
Eesti Patendiraamatukogu uueks nimeks on Patendiinfo keskus, kuna eelmine nimetus oli aegunud ja andis seetõttu asutuse tegevuse kohta eksitavat teavet.
Majanduskoostöö ja arengu organisatsioon OECD avaldas esmaspäeval Portugali majanduse ülevaate, milles öeldakse, et riigi majanduskasv jääb nõrgaks ja tuleks kaaluda maksude tõstmist, kirjutab uudisteagentuur Direkt.
Eesti Energia kinnitusel tähendab põhivõrguettevõtte Elering edastamistasu kallinemine, et vastav hinnatõus jõuab ka elektri lõpptarbijani.
Tuleva aasta riigieelarve eelnõu seletuskirjas on majandusprognoosi baasstsenaariumi kõrval välja toodud ka riskistsenaarium, mille realiseerumisel Eesti majanduskasv pidurdub järgmisel aastal.
Teisipäeval riigikogu ees aastaettekandega esineva õiguskantsler Indrek Tederi hinnangul on majanduskriis muutnud riigijuhtimise pragmaatiliseks ja katse-eksituse meetodil põhinevaks.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes