Majandus ja äri

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi Dominique Strauss-Kahni sõnul on ta kindel, et arenenud majandused ei kuku tagasi langusse, kuid taastumine võib olla niivõrd nõrk, et ei suuda luua piisavalt töökohti.
Valitsusliidu parteid Reformierakond ning IRL leppisid esmaspäeval kokku, et asuvad kiiremas korras muutma riigieelarve alusseadust, et niimoodi tagada eelarve tõhusus ja tasakaal.
Euroopa Komisjoni prognoosi järgi kahaneb Hispaania majandus sel aastal 0,3%, mullu langes see 3,7%.
Leedu keskpanga juht Reinoldijus Sarkinas usub, et riik suudab eurotsooniga liituda 2014. aastal, kui avaliku sektori puudujääk võetakse kontrolli alla, kirjutab päevaleht Lietuvos Zinios. eskpanga juht märkis, et Eesti edu…
ELi majandus on viimasel ajal hakanud elavnema. Sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas eriti jõudsalt 2010. aasta teises kvartalis ning sisenõudluse osakaal SKPst suurenes prognoositust rohkem, selgub täna avaldatud vaheprognoosist. Kuigi eeldatakse,…
Suuremate riikide keskpankurid leppisid pühapäeval Šveitsis kokku uues pangandusreeglite kogumis, mille eesmärk on ära hoida hiljutise finantskriisi kordumine, teatas Rahvusvaheline Arvelduspank.
Elektrienergia toodang taastuvatest energiaallikatest suurenes varasema aastaga võrreldes ligi kolm korda, teatab Statistikaamet.
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) teatas reedel, et maailmamajanduse kasv esimesel poolaastal oli oodatust jõudsam, kuid prognooside kohaselt lähiajal ajutiselt siiski aeglustub.
Septembrikuu algul toetas eurole üleminekut 50% Eesti elanikkonnast ja vastu oli 39%, selgus TNS Emori uuringust.
Euroopa Liidu jooksevkonto puudujääk oli teises kvartalis 50,8 miljardit eurot, teatas Eurostat.
Kreeka eelarvepuudujääk oli jaanuaris-augustis kahanenud 14,5 miljardile eurole.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes