Majandus ja äri

Soome riigivõlg kerkib lähikuudel rekordtasemele, ületades 1990-ndate aastate majanduskriisi järgse senise kõrgeima taseme, teatas riigikassa.
Haigekassa nõukogu kinnitas asutuse järgmise nelja aasta kulude ja nende katteallikate planeerimise põhimõtted, mille kohaselt võetakse 2011. aastal reserve kasutusele üle 350 miljoni krooni.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusel on praegu töös ligi 70 lühemat või pikemat välisinvestorite investeerimisprojekti Eestis, millest paarkümne osas käib töö aktiivsemalt. 
Esilagsetel andmetel oli Eurotsooni kaubandusbilanss muu maailmaga juulis 6,7 miljardi euroga ülejäägis, juunis oli ülejääk 2,2 miljardit, teatas Eurostat.
Eesti Arengufondi juht Ott Pärna tutvustas neljapäeval riigikogus fondi aruannet ning märkis Eesti arengust rääkides, et majanduskriisi ajal pole Eesti majanduses märgatavat struktuurimuutust toimunud.
Reedel esineb Tallinnas Euroopa Liidu teenuste vaba liikumise ja digitaalagenda konverentsi raames Euroopa Komisjoni siseturu volinik Michel Barnier.
Maksu- ja Tolliamet avaldas maksuseadustest tulenevaid Eesti kroonides  ja eurodes määrade võrdluse.
Valitsuskoalitsioon lükkas kõrgemate riigijuhtide palgatõusu edasi. Eesti Päevaleht kirjutab, et president Toomas Hendrik Ilves, riigikontrolör Mihkel Oviir, riigikohtu esimees Märt Rask ja paljud teised riigiteenijate palgakorralduse seaduse alusel palka saama…
Kolmapäeval Rahandusministeeriumis toimunud euroteemalisel pressikonverentsil kinnitati, et riigi eurole ülemineku ettevalmistused on jõudmas lõpusirgele ning ka pangad on ettevalmistunud euro turvaliseks kasutuselevõtuks.
2011. aasta eelarvesse kavandab valitsus üle 66 miljardi krooni maksutulu, mis on 2,2 miljardit krooni enam võrreldes viimases prognoosis selleks aastaks oodatud maksulaekumisest.
Šveitsi finantskorporatsiooni UBS 2009. aastal avaldatud uuringu värkse uuenduse järgi on Tallinn 73 linna konkurentsis hinnatasemelt 61. kohal.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes