TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Eesti Panga asepresident Märten Ross ütles kolmapäeval keskpanga värske majandusprognoosi riskistsenaariume tutvustades, et toiduainete hindu järsult tõstes võivad kaupmehed endale "pähe tulistada".
PwC makromajanduse analüütikute hinnangul on Kesk- ja Ida-Euroopa piirkond jätkuvalt haavatav üleilmse majanduskriisi järelmõjudele. Eesti on 15 riigi võrdluses majanduse stabiilsuselt heal 5.-6. kohal. Parimas seisus on Tšehhi, Slovakkia ja…
Eesti majandus on langusest üle saanud ning hakanud kasvama põhiliselt ekspordi toel. Peamiste kaubanduspartnerite majanduskasv oli 2010. aasta esimesel poolel oodatust kiirem, mis aitas kaasa Eesti majanduse taastumisele.
President Toomas Hendrik Ilves ütles teisipäeval kohtumisel Saksamaa riigipea Christian Wulffiga, et Euroopa Liidus peavad olema ühtsed reeglid kõigile liikmesmaadele.
Harju maakohus kuulutas teisipäeval välja reisifirma AS Toptoursi pankroti, mida taotlesid nii AS Anhel kui Türgi firma Mina Turizm San.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar tühistas linna finantsdirektori Katrin Kendra korralduse linnaosadele ja ametitele leida viimase kolme kuu jooksul kokkuhoiukohti, et aastaks kavandatud tegevuskuludest jääks tegemata 3%.
Eesti Ehitusettevõtjate Liit kritiseeris teravalt ehitusfirmade lahkumist ehitusobjektidelt ja lepingutest taganemist. 
Veokijärjekordade kadumine Eesti idapiirilt sõltub mitte üksnes Venemaast, vaid ka Euroopa Liidust, leiab Venemaa alaline esindaja EL-i juures Vladimir Tšiюov.
Eesti Pangaliidu teatel saavad eraisikud alates 1. oktoobrist panna kroonimündid tasuta oma pangakontole, kroonimüntide kogumise kampaania eesmärk on koguda enamus ringlusest tagasi tulevaid münte kokku juba sel aastal.
Tallinn andis linnaasutustele ja linnaosavalitsustele korralduse leida aasta viimase kolme kuu jooksul kokkuhoiukohti, et tegemata jääks kolm protsenti aastaks kavandatud tegevuskuludest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes