Majandus ja äri

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul suurendab Eesti konkurentsivõimet vähene riigivõlg.
Valitsus leppis kabinetinõupidamisel kokku, et 2011. aasta riigieelarve kulude maht on pisut üle 94 miljardi krooni, eelarve tulude maht on 90 miljardit krooni.
Täna, 14. septembril tutvustati rahandusministeeriumis Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse algatusel Emori poolt läbi viidud uurimust Eesti elanike kokkupuuted hasart- ja õnnemängudega 15.-74.a. elanikkonnas.
Kaheksa kuuga on Eesti Raudtee infrastruktuuril veetud kokku 19,011 miljonit tonni kaupu, mis on 15,5% rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.
Majandusminister Juhan Parts ütles esmaspäeval riigikogu ees arupärimisele vastates, et alates 2008. aasta algusest on pankrotti läinud 30 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) toetust saanud ettevõtet.
Konkurentsiamet leidis värskes analüüsis, et taastuvenergia toetuse määrad on liiga kõrged, takistavad vaba konkurentsi ja on tarbijatele koormavad.
Baselis keskpankurite poolt kokkulepitud uued pangandusreeglid nõuavad sadu miljardeid eurosid, ütles Baseli Pangandusjärelevalve Komitee esimees ja Hollandi keskpanga juht Nout Wellink.
Kaheksa kuuga laekus Tallinna linnakassasse 62,7% tänavuseks planeeritud tuludest, kokku 4,3 miljardit krooni.
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi Dominique Strauss-Kahni sõnul on ta kindel, et arenenud majandused ei kuku tagasi langusse, kuid taastumine võib olla niivõrd nõrk, et ei suuda luua piisavalt töökohti.
Valitsusliidu parteid Reformierakond ning IRL leppisid esmaspäeval kokku, et asuvad kiiremas korras muutma riigieelarve alusseadust, et niimoodi tagada eelarve tõhusus ja tasakaal.
Euroopa Komisjoni prognoosi järgi kahaneb Hispaania majandus sel aastal 0,3%, mullu langes see 3,7%.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes