TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Valitsus kiitis neljapäeval heaks 2011. aasta riigieelarve eelnõu, mille järgi on tuleva aasta riigieelarve tulude maht on 89,4 ja kulude maht 94,2 miljardit krooni. Tänavusega võrreldes nelja miljardi võrra kasvanud…
Eesti valitsemissektori eelarve puudujääk oli 2009. aastal täpsustatud andmetel 1,7% ja võlatase 7,2% sisemajanduse koguproduktist (SKP), teatab Statistikaamet. 2010. aasta I poolaastal oli valitsemissektori eelarve puudujääk 4,2 miljardit krooni ja…
Tänasel Põhjamaade ja Balti riikide transpordiministrite ametlikul kohtumisel Leedus tegi majandus- ja kommunikatsiooniministerminister Juhan Parts ettepaneku, et Eesti suuremad transpordikoridorid tuleb lisada Euroopa Liidu prioriteetsesse transpordi põhivõrgustikku.
Rahapesu andmebüroo uurib 50.000 krooni päritolu, millega töötu maardulane ostis reisifirma Toptours selle endiselt omanikult Khaled Ibrahimilt.
Krediidiinfo alandas esmaspäeval 2558 ettevõtte reitingut ja soovitab sulgeda nende ettevõtete krediidilimiidid.
Euroopa Parlament kiitis kolmapäeval Strasbourgis heaks muudatustepaketi, mille eesmärk on tagada ühenduse finantssektori piiriülene kontroll.
Peaminister Andrus Ansip kohtus kolmapäeval Stenbocki majas Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF-i) Eesti missioonijuhi Alexander Hoffmaisteri juhitava fondi delegatsiooniga.
Euroopa Keskpanga nõukogu liige ja Baseli Pangandusjärelvalve Komitee esimees Nout Wellink ütles, et kuigi osade nõuete täitmiseks on pikalt aega, peaksid pangad hiljuti keskpankurite poolt Baselis kokku lepitud uued kapitalireeglid…
Eesti Põllumeeste Keskliidu (EPK) teatel on eksitav ajakirjanike ja piimatöösturite väljaöeldu, et kaks krooni piima hinna tõusust jõuab põllumehe taskusse; tegelikkuses jõuab piimatootjani 60 senti.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsleri Merike Kompuse sõnul ei ole Eestis võimalik keelustada käibel olevaid suuri rahatähti.
Konkurentsiamet jälgib ja analüüsib olukorda seoses piimatööstuste ja kaupmeeste järsu hinnatõusuga.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes