TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Statistikaameti andmetel toodeti Eestis augustis 907 gigavatt-tundi elektrienergiat, mida on 52,6% enam kui mullu samas kuus.
Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük vähenes 2010. aasta augustis eelmise aasta augustiga võrreldes püsivhindades 1%, teatab Statistikaamet.
Tööstusettevõtted tootsid 2010. aasta augustis 23% rohkem toodangut kui eelmise aasta augustis, teatab Statistikaamet. Tänavust toodangu kasvu on mõjutanud peamiselt suurenenud välisnõudlus, sest siseturg on veidi elavnenud alles viimastel kuudel.
Allan Aron, Statistikaameti väliskaubandusstatistika talituse juhataja Viimastel nädalatel on suure tähelepanu osaliseks saanud piimahinna järsk tõus, sest põhitoiduainena on piima kallinemine tarbijatele kohe tuntav. Samuti toob piimahinna tõus paratamatult kaasa…
Euroopa Komisjon esitas kolmapäeval oma ettepanekud, kuidas karistada riike, mis rikuvad eelarvepuudujäägi- ja riigivõlareegleid.
Eesti Panga asepresident Märten Ross ütles kolmapäeval keskpanga värske majandusprognoosi riskistsenaariume tutvustades, et toiduainete hindu järsult tõstes võivad kaupmehed endale "pähe tulistada".
PwC makromajanduse analüütikute hinnangul on Kesk- ja Ida-Euroopa piirkond jätkuvalt haavatav üleilmse majanduskriisi järelmõjudele. Eesti on 15 riigi võrdluses majanduse stabiilsuselt heal 5.-6. kohal. Parimas seisus on Tšehhi, Slovakkia ja…
Eesti majandus on langusest üle saanud ning hakanud kasvama põhiliselt ekspordi toel. Peamiste kaubanduspartnerite majanduskasv oli 2010. aasta esimesel poolel oodatust kiirem, mis aitas kaasa Eesti majanduse taastumisele.
President Toomas Hendrik Ilves ütles teisipäeval kohtumisel Saksamaa riigipea Christian Wulffiga, et Euroopa Liidus peavad olema ühtsed reeglid kõigile liikmesmaadele.
Harju maakohus kuulutas teisipäeval välja reisifirma AS Toptoursi pankroti, mida taotlesid nii AS Anhel kui Türgi firma Mina Turizm San.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar tühistas linna finantsdirektori Katrin Kendra korralduse linnaosadele ja ametitele leida viimase kolme kuu jooksul kokkuhoiukohti, et aastaks kavandatud tegevuskuludest jääks tegemata 3%.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes