Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

Majandus ja äri

Hiljutine tarbijate küsitlus näitas, et Baltimaade kliendid on oma kodupangaga enam rahul kui Euroopa keskmine pangaklient.
Eesti põhivõrguettevõte Elering teatas, et kuue kuuga on elektribörsilt ostetud kogused kolmekordistunud – 133 gigavatt-tunnilt aprillis 393 gigavatt-tunni septembris.
Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas märkis komisjonis toimunud Tallinna Lennujaama teemalise parlamentaarse kuulamise järel, et lennujaam peab senisest enam olema kogu Eesti reisikeskus, mis omab muuhulgas bussiühendusi Eesti eri piirkondadega.
Jaemüügifirmade esindajate sõnul on viimase kuu jooksul kallinenud Lätis nii piima- kui leivatoodete hinnad.
Justiitsministeeriumi andmetel tegid kohtud perioodil selle aasta jaanuarist septembri lõpuni kokku 412 pankrotimäärust, seejuures kuulutati välja 355 juriidilise isiku ja 57 füüsilise isiku pankrot.
Eesti Panga teatel suurenesid finantsvarad tänavu teises kvartalis majanduses tehtud tehingute tulemusel 2,8 miljardi krooni võrra rohkem kui finantskohustused, mistõttu Eesti majanduse netovõlg välismaailma suhtes kahanes teise kvartali lõpuks 174,7…
Big Maci indeks näitab selgelt ära riikide valuuta ala- ja ülehinnatuse ehk selle, mida on hakatud nimetama valuutasõjaks, kirjutab Economist.
Eurotsooni aastainflatsioon tõusis Eurostati andmetel augusti 1,6%-lt septembris 1,8%-le.
Portugali vähemusvalitsusel on valminud järgmise aasta eelarve-eelnõu, mis näeb ette vähendada eelarvepuudujääki praeguselt 7,3%-lt 4,6%-le sisemajanduse koguproduktist ja mis tõotab parlamendis ägedaid debatte.
Ida-Euroopa pankade suur sõltuvus väliskapitalist ei ole lasknud pankadel veel täielikult oma laenuandmist taastada, ütles Stockholmi kaubandusülikooli Ida-Euroopa teadur Martin Kragh Dagens Industrile.
Euroopa Liit (EL) loodab reedel saavutada põhimõttelise kokkuleppe raskeveokite täiendava saaste- ja müramaksu osas, mis täiendaks olemasolevat Eurovignette'i direktiivi, kuigi transpordifirmad on häälekalt selle vastu.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes