TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Reformierakonna plaan viib tulevikus gaasi müügis mitme pakkuja tekkimiseni, mis surub gaasi hind alla. „Täna on Eesti sisulises sõltuvuses Vene gaasist ja Vene Föderatsiooni eelarve suurtäitjast – Gazpromist. Reformierakonna poolt…
Turvakontserni G4S Eesti andmel on tänavu õigusrikkujate arv võrreldes mullusega märgatvalt kasvanud, ühtlasi paistab silma toidukaupade varguste arvu kasv.
1.    jaanuarist 2011 saab euro Eestis raharingluse põhivaluutaks.  Õnneks ei ole meie raamatupidajail seoses eurole üleminekuga erilisi probleeme ette näha.
Nordea Pank Eesti ja Swedbank prognoosivad, et aasta lõpus hakkab väliskaubanduse mahu kasv aeglustuma.
Maa-ameti statistika kohaselt kasvas septembris korteriomanditega tehtud tehingute arv augustiga võrreldes, kuid keskmine hind langes.
Rahandusminister Jürgen Ligi on kindel, et põhiolemuselt ei tohi Eesti eelarvepoliitika muutuda ja sihtida tuleb pikaajalist tasakaalu, mis tavalistel aastatel tähendab ülejääki.
Kaupade eksport jooksevhindades suurenes 2010. aasta augustis 37% ja import 34% võrreldes eelmise aasta augustiga, teatab Statistikaamet. Ekspordi- ja impordikäive kasvas enam vaid selle aasta mais.
Rahvusvaheline majandusväljaanne Emerging Markets nimetas Jürgen Ligi areneva Euroopa 2010. aasta parimaks rahandusministriks, Ligi sai auhinna kätte laupäeval Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosoleku ajal Washingtonis.
Eesti liitumisel eurotsooniga saavad Eestis tegutsevad kommertspangad hakata Euroopa Keskpanga (EKP) pakutavaid rahapoliitilisi laene kasutama Eesti Panga vahendusel.
Septembrikuus Tarbijakaitseameti poolt läbi viidud kontrollimiste põhjal täidab 72% ettevõtetest hindade kahes vääringus avaldamise nõuet.
Eesti Panga ja rahandusministeeriumi esindajad osalevad reedel ja laupäeval Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Maailmapanga aastakoosolekul ning IMF-i rahandus- ja finantskomitee (IMFC) ning Maailmapanga arengukomitee kohtumistel Washingtonis.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes