TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Eesti Konjunktuuriinstituudi hinnangul on Eesti Majanduse üldolukord septembris võrreldes varasemate kuudega paranenud, kuid pole siiski veel hea.
Septembri lõpuks oli Maksu- ja Tolliameti andmetel riigieelarvesse maksutulusid laekunud 47 miljardit krooni, mis on 76,1% planeeritust. Septembris laekus sellest 5,3 miljardit krooni, mis on võrreldes Rahandusministeeriumi suveprognoosiga ootuspärane.
SEB pakub värskes Ida-Euroopa majandusülevaates Eesti selle aasta majanduskasvuks 2,3%, kevadel prognoosis SEB kasvuks kaks protsenti.
Turud ootavad neljapäeval Euroopa keskpanga (EKP) nõukogu istungi tulemusi, et näha, kuidas see vastab mõnede hinnangul maailmas alanud valuutasõja ohule.
Jaapan tahab Euroopa Liiduga samasugust vabakaubanduslepet, nagu EL on sõlminud Lõuna-Koreaga, ütles Jaapani valitsuse pressiesindaja Satoru Sato Euroopa ja Aasia maade tippkohtumisel.
Teisipäeval peetud tööstusettevõtjate päeval "Liftiga tulevikku" jäi kõlama mõte, et just töötlev tööstus veab Eesti välja kriisist, kuhu riik on sattunud globaalse finantssektori innovatsioonist käivitunud krahhi tagajärjel.
Maailma jätkuvad finantsprobleemid pidurdavad majanduse toibumist, olles selle Achilleuse kannaks, ütles Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) teisipäeval avaldatud ülevaates.
Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's teatas teisipäeval, et on võtnud Iirimaa riigireitingu Aa2 vaatluse alla ja võib seda varsti langetada.
Soomes võeti umbes 30.000 kaardimakse puhul inimestelt topeltsumma.
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) kutsub pankasid üles alandama nii müntide kui kaardimaksete vastuvõtmise tasusid.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika asekantsleri Einari Kiseli sõnul on Euroopa Liidule (EL) esitatava taastuvenergia arengukava eelnõu jõudmas valitsusse heakskiitmisele ja seega saab Eesti kava lähiaegadel ühendusele esitatud.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes