Majandus ja äri

Reedel esineb Tallinnas Euroopa Liidu teenuste vaba liikumise ja digitaalagenda konverentsi raames Euroopa Komisjoni siseturu volinik Michel Barnier.
Maksu- ja Tolliamet avaldas maksuseadustest tulenevaid Eesti kroonides  ja eurodes määrade võrdluse.
Valitsuskoalitsioon lükkas kõrgemate riigijuhtide palgatõusu edasi. Eesti Päevaleht kirjutab, et president Toomas Hendrik Ilves, riigikontrolör Mihkel Oviir, riigikohtu esimees Märt Rask ja paljud teised riigiteenijate palgakorralduse seaduse alusel palka saama…
Kolmapäeval Rahandusministeeriumis toimunud euroteemalisel pressikonverentsil kinnitati, et riigi eurole ülemineku ettevalmistused on jõudmas lõpusirgele ning ka pangad on ettevalmistunud euro turvaliseks kasutuselevõtuks.
2011. aasta eelarvesse kavandab valitsus üle 66 miljardi krooni maksutulu, mis on 2,2 miljardit krooni enam võrreldes viimases prognoosis selleks aastaks oodatud maksulaekumisest.
Šveitsi finantskorporatsiooni UBS 2009. aastal avaldatud uuringu värkse uuenduse järgi on Tallinn 73 linna konkurentsis hinnatasemelt 61. kohal.
Eurotsooni aastainflatsioon oli augustis 1,6%, juulis oli see 1,7%, teatas Eurostat.
Riigikontroll leidis oma värskes auditis, et Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) raiub riigimetsa parimat osa – vanu metsi viljakatel muldadel – hoogsamalt, kui sellelaadne mets jõuab end taastoota.
Selle aasta juulis püsis eurotsooni tööstustoodang võrreldes varasema kuuga samal tasemel, mis on oodatust madalam tulemus.
Eurole ülemineku asjatundjate komisjon otsustas teisipäeval esitada valitsusele kinnitamiseks europlaani muudatused, muu hulgas täienes rahavahetusperioodil sularahaautomaatidest saadavate rahatähtede loetelu viie- ja 20-eurostega.
Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul suurendab Eesti konkurentsivõimet vähene riigivõlg.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes