Majandus ja äri

Euroopa Keskpanga nõukogu liige ja Baseli Pangandusjärelvalve Komitee esimees Nout Wellink ütles, et kuigi osade nõuete täitmiseks on pikalt aega, peaksid pangad hiljuti keskpankurite poolt Baselis kokku lepitud uued kapitalireeglid…
Eesti Põllumeeste Keskliidu (EPK) teatel on eksitav ajakirjanike ja piimatöösturite väljaöeldu, et kaks krooni piima hinna tõusust jõuab põllumehe taskusse; tegelikkuses jõuab piimatootjani 60 senti.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsleri Merike Kompuse sõnul ei ole Eestis võimalik keelustada käibel olevaid suuri rahatähti.
Konkurentsiamet jälgib ja analüüsib olukorda seoses piimatööstuste ja kaupmeeste järsu hinnatõusuga.
Eesti Pank kaupmeeste liidu probleemile 200- ja 500- euroste vastu võtmise osas lahendust ei paku.
Odavaima kilepiima hind suuremates Eesti kaubanduskettides kerkis järsult kahe krooni võrra ligi 10 kroonini.
Lisaks Tallinnale tõuseb oktoobris soojusenergia piirhind mitmes teises Eesti piirkonnas.
Patendiamet korraldab 30. septembril oma õppeklassis Tallinnas, Toompuiestee 7 tasuta seminari teemal "Kaubamärgi valik ja kaitsmine". Seminarile on oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad, FIEd, üliõpilased ja kõik teised…
Eesti langes Kanada Fraseri Instituudi 2008. aasta andmete põhjal koostatud maailma majandusvabaduse indeksi pingereas 12. kohale, aasta varem oli Eesti 11. kohal.
Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet nimetas Tallinnas toimunud pressikonverentsil Eesti fiskaalpoliitilisi saavutusi võitluses kriisiga kõige paremateks mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas.
Eurotsooni riikide poolt loodud Euroopa finantsstabiilsuse tagamise mehhanismi pole eeldatavasti vaja käivitada, hoolimata sellest, et osade eurotsooni riikide võlakirjaintressid on kasvanud.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes