TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Tallinn andis linnaasutustele ja linnaosavalitsustele korralduse leida aasta viimase kolme kuu jooksul kokkuhoiukohti, et tegemata jääks kolm protsenti aastaks kavandatud tegevuskuludest.
Eesti Patendiraamatukogu uueks nimeks on Patendiinfo keskus, kuna eelmine nimetus oli aegunud ja andis seetõttu asutuse tegevuse kohta eksitavat teavet.
Majanduskoostöö ja arengu organisatsioon OECD avaldas esmaspäeval Portugali majanduse ülevaate, milles öeldakse, et riigi majanduskasv jääb nõrgaks ja tuleks kaaluda maksude tõstmist, kirjutab uudisteagentuur Direkt.
Eesti Energia kinnitusel tähendab põhivõrguettevõtte Elering edastamistasu kallinemine, et vastav hinnatõus jõuab ka elektri lõpptarbijani.
Tuleva aasta riigieelarve eelnõu seletuskirjas on majandusprognoosi baasstsenaariumi kõrval välja toodud ka riskistsenaarium, mille realiseerumisel Eesti majanduskasv pidurdub järgmisel aastal.
Teisipäeval riigikogu ees aastaettekandega esineva õiguskantsler Indrek Tederi hinnangul on majanduskriis muutnud riigijuhtimise pragmaatiliseks ja katse-eksituse meetodil põhinevaks.
Andrus Ansipi sõnul tulnuks 2008. aastaks teha märksa konservatiivsem riigieelarve.
Peaminister Andrus Ansip ütles riigikogule järgmise aasta eelarve eelnõu üle andes, et majanduskriis ei ole läbi ja eelarve peab Eesti viima uue majandustõusu esimesse etappi.
USA ärilehe Wall Street Journali andmetel on riigi finantsinspektsiooni järelevalve all olevate pankade arv tänavu kasvanud 6% ja kokku on neid 829.
Riigieelarve eelnõu seletuskirja järgi on 73% järgmise aasta eelarve kuludest kas seotud otseselt õigusaktide täitmisega või riigiasutuste ülelpidamisega.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes