TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Jaapan tahab Euroopa Liiduga samasugust vabakaubanduslepet, nagu EL on sõlminud Lõuna-Koreaga, ütles Jaapani valitsuse pressiesindaja Satoru Sato Euroopa ja Aasia maade tippkohtumisel.
Teisipäeval peetud tööstusettevõtjate päeval "Liftiga tulevikku" jäi kõlama mõte, et just töötlev tööstus veab Eesti välja kriisist, kuhu riik on sattunud globaalse finantssektori innovatsioonist käivitunud krahhi tagajärjel.
Maailma jätkuvad finantsprobleemid pidurdavad majanduse toibumist, olles selle Achilleuse kannaks, ütles Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) teisipäeval avaldatud ülevaates.
Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's teatas teisipäeval, et on võtnud Iirimaa riigireitingu Aa2 vaatluse alla ja võib seda varsti langetada.
Soomes võeti umbes 30.000 kaardimakse puhul inimestelt topeltsumma.
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) kutsub pankasid üles alandama nii müntide kui kaardimaksete vastuvõtmise tasusid.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika asekantsleri Einari Kiseli sõnul on Euroopa Liidule (EL) esitatava taastuvenergia arengukava eelnõu jõudmas valitsusse heakskiitmisele ja seega saab Eesti kava lähiaegadel ühendusele esitatud.
Statistikaameti prognoosi järgi langeb teravilja saagikus Eestis 2010. aastal võrreldes 2009. aastaga üheksa protsenti 2505 kilogrammini koristuspinna hektarilt.
Eestis on metsaga kaetud 55% territooriumist, kuuludes sellega Euroopa Liidu viie kõige suurema metsade osakaaluga riigi hulka, selgub esmaspäeval avalikustatud Eurostati andmetest.
Kreeka valitsus peaks esmaspäeval avalikustama järgmise aasta eelarveelnõu, milles eelarvepuudujääk on kavas langetada 7-7,1% sisemajanduse koguproduktist (SKP), mis on märksa rohkem kui IMF-iga kokku lepitud 7,6%.
Finantsinspektsioon tahab, et riik võiks määrata senisest 16 korda suuremaid trahve.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes