gif Company 930x140 ee

 

Majandus ja äri

Septembrikuu ülevaates leiavad Colliers'i analüütikud, et Eesti eksporditurgude EL keskmisest kiirem taastumine on kasvatanud nõudlust ka siin asuva tööstus- ja laokinnisvara järele.
Haigekassa esialgne 2011. aasta eelarve kava suurenes reedel, rohkema reservide kasutuselevõtuga kasvab tuleval aastal tänavusega võrreldes üldarstiabi rahastamine ühe protsendi võrra ja perearstiabi rahastamine kolme protsendi võrra.
Septembris pöördusid tarbijad kaebuste, järelepäringute ning telefonikõnede kaudu Tarbijakaitseameti poole kokku 3777 korral. Eelmise aasta septembris pöörduti ameti poole 1940-l korral. Pöördumiste arvu suurenemise üheks põhjuseks on nõustamiste arvu kasv…
Eesti konjuktuuriinstituudi andmetel oli tarbijate kindlustunde indikaator oktoobris –6 ja võrreldes septembriga kindlustunne vähenes (indikaator langes 3 punkti võrra). Kindlustunne vähenes teist kuud järjest.
Reitinguagentuuri Standard & Poor's värskelt avaldatud hinnangust Eesti demograafilisele seisule selgub, et tööealiste inimeste osakaal väheneb 2050. aastaks 58%-ni kogu elanikkonnast, praegu on see näitaja ligi 68% juures.
Reformierakonda kuuluv Jürgen Ligi ütles kolmapäeva õhtul riigikogu ees eelarveteemalistele küsimustele vastates, et tema ei poolda uute varamaksude kehtestamist Eestis.
Haigekassa nõukogus tuleb reedel esimesele lugemisele haigekassa järgmise aasta eelarve, milles ei ole arstide liidu hinnangul kasutatud kõiki seaduslikult tagatud võimalusi arstiabi kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamiseks.
Eraisiku tulumaksumäär on maailmas tõusuteel, sest valitsused püüavad sel moel vähendada riigieelarve defitsiiti, näitab KPMG rahvusvaheline maksu-uuring.
Tallinna linnavalitsus võttis neljapäeval toimunud istungil vastu 2010. aasta teise lisaeelarve, millega linna eelarve maht suurenes 27,7 miljoni krooni võrra.
Euroopa keskpanga president Jean-Claude Trichet ütles, et ta ei toeta täielikult EL-i rahandusministrite sel nädalal soovitatud uusi karmimaid eelarvereegleid, ning nõudis, et sellesse dokumenti lisataks tema vastuväited, kirjutab Briti Financial…
Briti peaminister David Cameron ütles kolmapäeval, et Euroopa Liidu eelarve suurendamine ei ole Suurbritannia jaoks vastuvõetav, sest ühendus peab elama oma võimaluste piires.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes