Majandus ja äri

Sotsiaaltoetused moodustavad 2011. aasta riigieelarve kogumahust 31,6% ehk 1,87 miljardit eurot ehk 29,31 miljardit krooni, selgub tuleva aasta riigieelarve eelnõu seletuskirjast.
Tšehhi president Vaclav Klaus kritiseeris laupäeval ÜRO üleskutset suurendada üleilmset kontrolli maailmamajanduse üle, öeldes, et maailmaorganisatsioon peaks jätma probleemide lahendamise riikide valitsustele.
Internet on kõige kiiremini arenev jaemüügikanal, mille usaldusväärsust ja mainet on kahandanud erinevad internetikaubandusega kaasnenud probleemid. Tarbijakaitseamet ja E-kauplejate Liit on sõlminud  koostööleppe, mille peamine eesmärk on e-kaubanduse ja selle…
Peaminister Andrus Ansip ütles reedel pärast Balti peaministrite kohtumist Riias ajakirjanikele, et Eesti on juba tuleva aasta eelarve paika saanud ja seda on võrreldes Lätiga kergem teha, kuna Eestil on…
Septembris valminud euroseire uuringu  andmeil peab 85% Eesti elanikest end eurole üleminekuga seotud küsimustest hästi või piisavalt informeerituks.
Reedel Riias toimuval Balti majandusfoorumil rõhutas peaminister Andrus Ansip Baltimaade tootlikkuse suurendamise vajadust.
Seminaril tutvustatakse väliskogemuse näitel võimalust kaasata ettevõtte arenguks vajalikke täiendavaid investeeringuid läbi alternatiivturu.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul saab praegusi taastuvenergia toetusi vähendav seaduseelnõu praegu viimast lihvi ning jõuab hiljemalt tuleva nädala esimestel päevadel kooskõlastusringile.
Standartse toidukaupade ostukorvi maksumus on kõigis kauplustes võrreldes möödunud aasta septembriga kasvanud, võrreldes augustiga on toimunud hinnalangus vaid Säästumarketis, kirjutab Õhtuleht.
Keskpanga andmetel teenisid Eestis tegutsevad pangad kaheksa kuuga kokku 350,4 miljonit krooni kasumit, sellest 326,8 miljonit krooni augustis.
Neljapäevasel valitsuse istungil heaks kiidetud 2011. aasta riigieelarve kohaselt ministeeriumite kulud võrreldes tänavusega enamasti kasvavad, kuid on ka ministeeriume, mis peavad kulusid kärpima.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes