gif Company 930x140 ee

 

Tööõigus ja tööturg

Euroopa Liidu statistikaamet Eurostat teatas reedel, et 16 liikemsriigiga eurotsoonis oli septembris töötus kasvanud 0,1 protsendipunkti ja oli 10,1%, kogu Euroopa Liidus oli töötuse määr jätkuvalt 9,6%.
Töötukassa võttis viimase nädala jooksul arvele 1526 uut töötut, mis on mõnesaja võrra vähem kui viimastel nädalatel.
Transpordi Ametiühing saatis seitsmele Atko Gruppi bussiettevõttele 1000-kroonise põhipalga tõusu nõuet sisladava kollektiivlepingu projekti, sama nõude saavad lähiajal ka kõik teised Eesti suuremad bussiettevõtted.
Ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga teatas, et ametiühingud ja tööandjad alustavad alampalga kõnelusi tuleval teisipäeval.
Töötukassa võttis viimase nädala jooksul arvele 1809 uut töötut.
Ametiühingute ettepanek langetada järgmisel aastal töötajate töötuskindlustusmakse määra 1,8%-ni toetab lisaks töötukassa reservide mõistlikule kasvule ka Eesti majanduse elavdamist ja töötajate paremat toimetulekut, sõnas pärast nõukogu istungit Eesti Ametiühingute Keskliidu…
Töötukassa nõukogu tegi valitsusele ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määr 2011. aastal senisele tasemele ehk 4,2%-le.
Eesti Töötukassa kavatseb tuleva aasta eelarvega jääda 1,66 miljardi krooni suurusesse ülejääki.
Töötukassa nõukogu arutas järgmise aasta eelarvet ja töötute abistamiseks pakutavaid teenuseid.
Vastukaaluks USA süüdistustele, et Hiina hoiab oma jüaani kurssi kunstlikult madalal, asus Hiina vasturünnakule ja väidab, et maailma valuutapingetes on süüdi USA aetav lõtv rahapoliitika.
Tööraamatu võib edaspidi pensioni taotlemiseni sotsiaalkindlustusametisse hoiule anda, kui valitsus vastava määruse vastu võtab.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes