Tööõigus ja tööturg

Kuna töötukassa on lühikese ajaga kogunud suured reservid, tasuks sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul kaaluda töötuskindlustusmakse langetamist 2012. aastast, ametiühingud tahaksid aga makset vähendada juba järgmisel aastal.
Maa-ameti statistika kohaselt toimus augustikuus korteriomanditega Eestis 1013 tehingut ning keskmiseks hinnaks ruutmeetri kohta oli 10.201 krooni.
Augusti lõpus oli registreeritud töötuid 72.143 ehk 11,1% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.
Reede hommikuse seisuga oli Eesti töötukassas töötuna arvel 71.510 inimest, registreeritud töötute arv vähenes nädalaga 804 inimese võrra.
Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtu alla kaks ehitusobjekti juhti, kelle vastutusalas juhtus enam kui neli aastat tagasi surmaga lõppenud tööõnnetus.
Statistikaameti andmeil oli tänavu teises kvartalis tööviljakus tööstustoodangu alusel 333.000 krooni töötaja kohta, olles püsivhindades 27,7% suurem kui aasta tagasi.
Miks on tervis tähtis? „Tervis ei ole küll kõik, kuid ilma terviseta on kõik muu mõttetu.” (Schopenhauer, 1788–1860, Saksa filosoof)
Valitsus kinnitas neljapäevasel istungil määruse eelnõu, mille kohaselt on tuleval aastal isiksustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestuslikuks keskmiseks 32.612 krooni.
Tänapäeva värbajad kasutavad aktiivselt online-meediat ja positsioneerivad ennast nõuandjatena. Nende eesmärk on aga siiski traditsiooniline – korraldada näost-näkku kohtumisi potentsiaalsete klientidega, arvab ettevõtluse arengu ekspert Dee Allan.
Haigusrahadest nii- ja naapidi. Gaily Kuusik, Lasse Lehise kommentaar Väljaanne : oktoober (nr 10) ülmade ilmadega on ka ajakirjandusse jõudnud enam lugusid sellest, kuidas inimesed haigena tööl käivad ja lapsi…
Ees seisab paljudel ettevõtetel periood, mil vajatakse lisatööjõudu. Seega tasub tuletada meelde mõned personaliplaneerimise põhitõed. Põhitõdedest  peatuks just neil, mis on seotud planeerimisega ebakindlates oludes.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes