TRK 1140x140 ee gif
Tööõigus ja tööturg

Valitsus kinnitas töötukassa nõukogu ettepanekul tulevaks aastaks töötuskindlustusmakse määrad senisel kõrgel tasemel.
Euroopa Liidu (EL) suurima töötusega riigis Hispaanias jätkus oktoobris töötute arvu kasv kolmandat kuud järjest, teatas riigi tööministeerium.
Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit jätkavad 2011. aasta alampalga kõnelusi tuleva nädala alguses. Ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga ütles pärast ametiühingute ja tööandjate vahel teisipäeval toimunud esimest alampalga…
Ülemaailmse majanduskriisi ajal on maailmast kadunud 30 miljonit töökohta, ütles Rahvusvahelise Valuutafondi direktor Dominique Strauss-Kahn G20 riikide nõupidamisel, kirjutab Kauppalehti.
Ametiühingute liikmete arv on Eestis viimastel aastatel järjekindlalt vähenenud ning praegu kuulub ametiühingutesse alla kümne protsendi töötajatest.
Euroopa Liidu statistikaamet Eurostat teatas reedel, et 16 liikemsriigiga eurotsoonis oli septembris töötus kasvanud 0,1 protsendipunkti ja oli 10,1%, kogu Euroopa Liidus oli töötuse määr jätkuvalt 9,6%.
Töötukassa võttis viimase nädala jooksul arvele 1526 uut töötut, mis on mõnesaja võrra vähem kui viimastel nädalatel.
Transpordi Ametiühing saatis seitsmele Atko Gruppi bussiettevõttele 1000-kroonise põhipalga tõusu nõuet sisladava kollektiivlepingu projekti, sama nõude saavad lähiajal ka kõik teised Eesti suuremad bussiettevõtted.
Ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga teatas, et ametiühingud ja tööandjad alustavad alampalga kõnelusi tuleval teisipäeval.
Töötukassa võttis viimase nädala jooksul arvele 1809 uut töötut.
Ametiühingute ettepanek langetada järgmisel aastal töötajate töötuskindlustusmakse määra 1,8%-ni toetab lisaks töötukassa reservide mõistlikule kasvule ka Eesti majanduse elavdamist ja töötajate paremat toimetulekut, sõnas pärast nõukogu istungit Eesti Ametiühingute Keskliidu…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes