Tööõigus ja tööturg

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valminud tööjõuprognoosi kohaselt väheneb aastaks 2017 Eestis töötavate inimeste arv kriisieelse ajaga võrreldes 7000 võrra, uusi töökohti tekib peamiselt info ja side sektoris ning suurim töökohtade vähenemine…
Kolmapäeval sotsiaaldemokraatide ja ametiühingute allkirjastatud töötajate manifest nõuab tööinimest kaitsvate kollektiivlepingute sõlmimist kõigis ettevõtetes ning riigi- ja omavalitsusasutustes.
Statistikaameti andmetel kahanes täistööajale taandatud keskmine töötajate arv tänavu teises kvartalis mullu sama ajaga võrreldes 8,2%.
Täna saab avastardi Euroopa kampaania „Riskianalüüs ohtlike ainete kasutamisel“. Tegemist on Tööinspektsiooni poolt ESF programmi „Tööga seotud terviseriskide vähendamine ja töösuhete kvaliteedi parandamine 2010 – 2014“ raames korraldatava kemikaalide ohutust…
Kuna töötukassa on lühikese ajaga kogunud suured reservid, tasuks sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul kaaluda töötuskindlustusmakse langetamist 2012. aastast, ametiühingud tahaksid aga makset vähendada juba järgmisel aastal.
Maa-ameti statistika kohaselt toimus augustikuus korteriomanditega Eestis 1013 tehingut ning keskmiseks hinnaks ruutmeetri kohta oli 10.201 krooni.
Augusti lõpus oli registreeritud töötuid 72.143 ehk 11,1% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.
Reede hommikuse seisuga oli Eesti töötukassas töötuna arvel 71.510 inimest, registreeritud töötute arv vähenes nädalaga 804 inimese võrra.
Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtu alla kaks ehitusobjekti juhti, kelle vastutusalas juhtus enam kui neli aastat tagasi surmaga lõppenud tööõnnetus.
Statistikaameti andmeil oli tänavu teises kvartalis tööviljakus tööstustoodangu alusel 333.000 krooni töötaja kohta, olles püsivhindades 27,7% suurem kui aasta tagasi.
Miks on tervis tähtis? „Tervis ei ole küll kõik, kuid ilma terviseta on kõik muu mõttetu.” (Schopenhauer, 1788–1860, Saksa filosoof)

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes