Tööõigus ja tööturg

Tööandjate teatel leppisid Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit esmaspäeval alampalga küsimuses kokku, et 2011. aastal riikliku töötasu alammäära tõstmise asemel otsitakse paindlikumaid kokkuleppevorme; ametiühingute keskliidu juhi andmeil sellist…
Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) tegi esmaspäeval avalduse, mille eesmärgiks on liidu sõnul sotsiaalse tasakaalu saavutamine ühiskonnas, rahandusmnister Jürgen Ligi hinnangul ei vastutata liit aga ei üldiste huvide ega tasakaalu eest.
Ametiühingute Keskliit saatis kõigile Riigikogus esindatud erakondadele ettepanekud, mille elluviimine aitab kujundada Eestis sotsiaalselt tasakaalus ühiskonda.
Töötukassa võttis viimase nädala jooksul arvele 1741 uut töötut, mis on 215 võrra rohkem kui eelmisel nädalal.
Valitsus kinnitas töötukassa nõukogu ettepanekul tulevaks aastaks töötuskindlustusmakse määrad senisel kõrgel tasemel.
Euroopa Liidu (EL) suurima töötusega riigis Hispaanias jätkus oktoobris töötute arvu kasv kolmandat kuud järjest, teatas riigi tööministeerium.
Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit jätkavad 2011. aasta alampalga kõnelusi tuleva nädala alguses. Ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga ütles pärast ametiühingute ja tööandjate vahel teisipäeval toimunud esimest alampalga…
Ülemaailmse majanduskriisi ajal on maailmast kadunud 30 miljonit töökohta, ütles Rahvusvahelise Valuutafondi direktor Dominique Strauss-Kahn G20 riikide nõupidamisel, kirjutab Kauppalehti.
Ametiühingute liikmete arv on Eestis viimastel aastatel järjekindlalt vähenenud ning praegu kuulub ametiühingutesse alla kümne protsendi töötajatest.
Euroopa Liidu statistikaamet Eurostat teatas reedel, et 16 liikemsriigiga eurotsoonis oli septembris töötus kasvanud 0,1 protsendipunkti ja oli 10,1%, kogu Euroopa Liidus oli töötuse määr jätkuvalt 9,6%.
Töötukassa võttis viimase nädala jooksul arvele 1526 uut töötut, mis on mõnesaja võrra vähem kui viimastel nädalatel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes