30.06.2014 Esmaspäev

Täna algab tuhande pealinna noore kauaoodatud töösuvi

Täna kell 12.00 avatakse Tallinnas Raekoja platsil Eesti Õpilasmaleva töösuvi.

Täna saab alguse tuhande pealinna noore kauaoodatud töösuvi
Täna saab alguse tuhande pealinna noore kauaoodatud töösuvi Foto: PM

Malevlased kogunevad kell 11.00 Kanutiaia pargis, kust liigutakse rongkäiguga Kaitseliidu Tallinna Maleva Orkestri saatel läbi vanalinna Raekoja platsile. Esimesed malevavahetused saadab Raekoja platsil heade soovidega teele linnapea Edgar Savisaar.

Käesoleval aastal pakub SA Õpilasmalev tööd 1000 noorele, mis on viimase viie aasta osalejaterohkeim. Pealinna noori võib suvel toimetamas näha 23 erinevas linnavälises ning 23 linnasiseses rühmas, nende hulgas töötab ka 1 üliõpilaste ehk EÜE rühm.

Tänu jätkuvale ettevõtjate omapoolsele vajadusele suviste lisatöökäte järele, on iga aastaga  töövaldkondadevaheline valikuvõimalus noorte jaoks laienenud. Peamisteks töödeks, kus noored rakendust leiavad, on marjakorjamine, abi- ja koristustööd erinevates taludes ja objektidel,
turbaraba hooldamine, haljastus ning erinevad abitööd kaubandusettevõtetes.

„Meie esmaseks sihiks on kahtlemata noored ise, et nad saaksid oma kirevasse ellu ka esimese tõelise töökogemuse võimalusterohkema tuleviku kindlustamise eesmärgil. Seetõttu on oluline hoida valikuvõimalused rühmade vahel mitmekülgsena, mis omakorda sõltub suures osas tööandjatest ning nendepoolsest huvist kaasama oma ettevõtlusesse arenevaid noori. Õnneks oleme suutnud hoida pidevalt sujuvat koostööd kauaaegsete koostööpartneritega, kuid samas olnud atraktiivne võimalus ka igal aastal uusi töövaldkondi pakkuvate ettevõtjate jaoks, nii et noored saavad tõesti valida meelepärase töökoha suveks vastavalt enda eelistustele,“ rääkis SA Õpilasmalev juhataja Maarja Saavik.

Kui varasematel aastatel valitses malevlaste tööväljal põllumajandussektor, siis üha enam tunnevad huvi noorte palkamise vastu kaubandus- ja teenindusettevõtted. „Sel aastal jätkame koostööd Statoil Fuel & Retail Eesti AS-ga, kes on taaskord meie suurim tööandja, kuid lisandunud on mitmed teised nö suuremad ja tuntud ettevõtted nagu Grossi kauplused ning erinevad Pärnu SPA-d. Just töö hotellides ongi käesoleval aastal täiesti uuenduslik, millega malevlased varem kokku puutunud ei ole. Loodetavasti antud trend uute tööde lisandumise näol jätkub ka tulevatel aastatel, nii et julgustan meie ettevõtjaid tõsiselt mõtlema noorte tööhõive suurendamise peale, “ selgitas Saavik.

Üks malevavahetus kestab vastavalt 2 või 3 nädalat ning suvi lõpetatakse üleriigilise kokkutulekuga 12.–14. augustil Raplamaal Toosikannu
Puhkekeskuses. Kolme päeva jooksul selgub, kes võidab endale malevasuve parima rühma tiitli. Kokkutulekule on oodatud kõikide malevakorraldajate rühmad üle Eesti.

Õpilasmalev on suunatud noortele vanuses 13–18 eluaastat, mille eesmärk on töökasvatus ja sotsiaalse kompetentsi kujundamine. Tallinna Õpilasmaleva tegevust kureerib Tallinna Linnavolikogu 20. veebruari 2003. a otsusega loodud Sihtasutus Õpilasmalev. Sihtasutus Õpilasmaleva suurimad toetajad on Tallinna linn ja Eesti Noorsootöö Keskus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255