gif Company 930x140 ee

 

Tööõigus ja tööturg

Euroopa Liidu (EL) töötus kasvas augustis kuises võrdluses 0,1 protsendipunkti 9,7%-ni, eurotsoonis kasvas töötus kuuendat kuud järjest ja püsis üle 10%, selgus Eurostati hooajaparandusega andmetest.
Töötukassa andmeil vähenes arvel olevate töötute üldarv viimase nädala jooksul 322 võrra 70.268 inimeseni.
Eesti Panga president Andres Lipstok hoiatas töötukassa rahakasutuse muutusi kommenteerides, et riigi raha pole mõtet kulutada juhul kui eesmärgiks on anda inimesele lihtsalt mingi tegevus, käia ümberõppel.
Kõrgemad palgad Eestis on infotehnoloogia valdkonnas töötavatel spetsialistidel, kes saavad keskmiselt kuus veidi üle 30.000 krooni.
Töötukassa andmeil oli neljapäevase seisuga registreeritud töötuid Eestis 70.590, mis on 359 inimese võrra vähem kui eelmise nädala neljapäeval.
Tööandjate keskliit pole nõus ametiühingute ettepanekuga tõsta alampalk uuest aastast 5007 kroonini.
Ametiühingute keskliit teeb tööandjate keskliidule ettepaneku tõsta töötasu alammäär 2011. aasta jaanuarist 5007 krooni ehk 320 euroni kuus, tunnipalga alammäär tõuseks 9,42 krooni ehk 1,88 euroni.
Rohkem kui pooled Eesti inimestest ei usu, et palgad enne 2012. aastat uuesti tõusma hakkavad ja paljud arvavad, et majandusolukord võib hoopis halveneda, kirjutab Postimees.
Reedehommikuse seisuga oli Eesti Töötukassas arvel 70 949 inimest, registreeritud töötute arv vähenes nädalaga 561 inimese võrra. Registreeritud töötuse protsent on 10,9%.
Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul arutab keskliidu juhatus kolmapäeval allkirjastatud töötajate manifesti järgmise nädala alguses, oktoobris lubab liit välja tulla omapoolsete ettepanekutega.
Saksamaa peab järgmisel aastal avama tööturu 2004. aastal Euroopa Liiduga liitunud riikidele, mis annab Eesti inimestele võimaluse Saksamaale tööle minna, kirjutab Saarländische Online-Zeitung.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes