04.02.2019 Esmaspäev

Töövõtu-, käsundus- või tööleping: eelised ja puudused

Ettevõtte juhtkonnal tekib tihti küsimus, milline leping on otstarbekam töövõtjaga sõlmida, kui plaanis on kas ühekordne projekt või ajutised või hooajalised tööd. Mõnikord ei pöörata piisavalt tähelepanu töö sisu ja lepingu vormi kokkusobimatusele, mis võib pärast tööde valmimist põhjustada vaidlusi tööandja ja töövõtja vahel või vigu maksude deklareerimisel.

Anne-Jana Prantsuzova, jurist, Donoway Eesti
Anne-Jana Prantsuzova, jurist, Donoway Eesti Foto: Crowe DNW

Töölepingu erisused

Töölepingu seaduse (edaspidi – TLS) § 1 lg 1 kohaselt teeb füüsiline isik (töötaja) teisele isikule (tööandja) töölepingu alusel tööd, alludes tööandja juhtimisele ja kontrollile.

TLS i § 33 lg 1 järgi maksab tööandja töötajale töötasu kord kuus, kuid poolte kokkuleppel võib tasu maksmiseks määrata ka lühema tähtaja. Seega on tööleping igal juhul tasuline. Käsundus- ja töövõtulepingu puhul selline kohustus puudub. Võlaõigusseaduse (edaspidi – VÕS) § 637 lg 3 järgi muutub töövõtja tasunõue sissenõutavaks alles...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes