Tööõigus ja tööturg

Eesti Töötukassa kavatseb tuleva aasta eelarvega jääda 1,66 miljardi krooni suurusesse ülejääki.
Töötukassa nõukogu arutas järgmise aasta eelarvet ja töötute abistamiseks pakutavaid teenuseid.
Vastukaaluks USA süüdistustele, et Hiina hoiab oma jüaani kurssi kunstlikult madalal, asus Hiina vasturünnakule ja väidab, et maailma valuutapingetes on süüdi USA aetav lõtv rahapoliitika.
Tööraamatu võib edaspidi pensioni taotlemiseni sotsiaalkindlustusametisse hoiule anda, kui valitsus vastava määruse vastu võtab.
Arvatavasti on igaüks, kes värbamises juba mõnda aega töötanud, kokku puutunud ka üliagarate "krooniliste kandideerijatega", kes saadavad avalduse igale uuele tööpakkumisele.
Töötuskassa võttis viimase nädala jooksul arvele 1869 uut töötut. Registreeritud töötute üldarv oli neljapäevase seisuga 69.086, mis on 429 võrra vähem kui nädal aega tagasi.
Juulis tõusis Kreeka ametlikult registreeritud töötute arv 607.035 inimeseni, töötuse määr jõudis 12%, teatas riigi statistikaamet.
Ametiühingute Keskliit peab võimalikuks tööturukoolituse osalist rahastamist töötuskindlustusvahenditest juhul, kui tööhõive aktiivmeetmete eelarve üle otsustamine jääb täielikult Eesti Töötukassa nõukogu pädevusse, laiendatakse töötuskindlustusmakse tasujate ringi ning muudetakse töötajatele ja tööandjatele…
Septembris registreerus uusi töötuid mõnevõrra rohkem kui eelmistel kuudel, teatas Töötukassa. Samas jätkus registreeritud töötute arvu langus.
Viimase nädala jooksul registreeris töötukassa 2087 uut töötut, kuid registreeritud töötute üldarv vähenes sellest hoolimata 753 inimese võrra.
Ametiühingute Keskliidu tellitud uuring “Turvaline paindlikkus Eestis: hetkeolukord ja arenguperspektiivid” näitab, et tõhusa ja tasakaalus tööturu neljast komponendist on Eestis tänaseni tegeldud eelkõige ühega - tööseadusandluse paindlikkuse suurendamisega.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes