02.11.2022 Kolmapäev

Tööinspektsioon viib novembris läbi sihtkontrolli rehvivahetuse teenust pakkuvates ettevõtetes

Eelmisel aastal registreeriti autoremondi ja -hooldusega tegelevates ettevõtetes 22 kerget ja 10 rasket tööõnnetust.

Eelmisel aastal registreeriti autoremondi ja -hooldusega tegelevates ettevõtetes 22 kerget ja 10 rasket tööõnnetust.
Eelmisel aastal registreeriti autoremondi ja -hooldusega tegelevates ettevõtetes 22 kerget ja 10 rasket tööõnnetust. Foto: pixabay

Selleks, et ennetada õnnetusi, aidata luua turvaline töökeskkond ja suurendada töötajate teadlikkust erinevatest ohtudest, viib tööinspektsioon alates 7. novembrist läbi sihtkontrolli rehvivahetuse teenust pakkuvates ettevõtetes üle Eesti.

Ohutu töökeskkonna tagamiseks soovitab inspektsioon veenduda:

  • Kas töötajatele on väljastatud töö tegemiseks vajalikud isikukaitsevahendid? Näiteks vajadusel soojemad tööriided, tugevdatud ninaosaga turvajalatsid, töökindad, kuulmiskaitsevahendid jne.
  • Kas töötajad kasutavad neile väljastatud isikukaitsevahendeid?
  • Kas neid isikukaitsevahendeid, mida parajasti ei pea kasutama, hoitakse selleks ettenähtud kohas, nt eraldi ruumis või suletavas kapis?
  • Kas tööülesannete ja rehvide ladustamisaladega seotud käiguteed ja trepid on takistustest vabad, vajadusel varustatud inimeste ja esemete alla kukkumist takistavate piiretega?
  • Kas ka kiirel perioodil ehk rehvivahetamise hooajal on töötajatel võimalik pidada lõunat ja võtta vaheaegu töövõime taastamiseks ja tervise säilitamiseks?
  • Kas töökeskkonnas on kasutusel vajalikud ohumärguanded? Näiteks kuulmiskaitsevahendite kandmist kohustav märk seadmete juures, mille kasutamisega kaasneb vali müra.
  • Kas tööandja on taganud töötajatele esmaabivahendite kättesaadavuse?
  • Kas ettevõtte töökeskkonna riskianalüüs on tööelu infosüsteemis TEIS (iseteenindus.ti.ee/) esitatud ja kas see vastab tegelikule olukorrale?
  • Kas TEISis on andmed ettevõtte töökeskkonna esindajate kohta – töökeskkonnaspetsialist, esmaabiandja, töökeskkonnavolinik (juhul kui ettevõttes töötab üle 10 töötaja ja töötajad on töökeskkonnavoliniku valinud)?

Suurimad ohud rehvivahetuspunktides on raskuste käsitsi teisaldamine, korduvad liigutused, kokkupuude keemiliste ainetega, võimalikud temperatuurikõikumised ja suur töötempo.

Tööinspektsioon külastab ennekõike ettevõtteid, mida ei ole viimaste aastate jooksul kontrollitud või kus tööandja ei ole oktoobrikuu seisuga TEISis esitanud töökeskkonna riskianalüüsi. Kontrollimisest ette ei teavitata.

Kõikidel tööandjatel on võimalus kutsuda oma ettevõttesse tööinspektsiooni konsultant, kes annab nõu, kuidas luua ohutu ja töötaja tervist hoidev töökeskkond. Konsultatsiooni eesmärgiks on pakkuda lahendusi ja ettepanekuid, mida tööandja ohutuma töökeskkonna loomiseks rakendada saaks. Teenus on tööandjale tasuta. Konsultandi saate ettevõttesse kutsuda, kirjutades sellesisuline soov aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255