05.08.2014 Teisipäev

Tööinspektsioon uuendas tööteemalisi brošüüre

Tööinspektsiooni kaks populaarset brošüüri on saanud omale värske väljanägemise ning neid on täiendatud rohkete näidetega, et olla lugejatele veelgi kasulikum.

Tööinspektsioon uuendas tööteemalisi brošüüre
Tööinspektsioon uuendas tööteemalisi brošüüre Foto: PM

Esimene päev uues töökohas – kes rohkem, kes vähem kordi on kogenud seesugust uut algust ja sellega kaasnevat põnevust. Seljataha on jäänud töövestluste kadalipp ning käed lausa sügelevad töö järele. "Uus töötaja ettevõttes brošüüri" eesmärk on selgitada, kuidas saada uuest töötajast vanaks olijaks ja sealjuures igati terveks jääda. Lisaks antakse ülevaade töölepingust, muudest kokkulepetest, dokumentidest ja tingimustest, millega tasub arvestada. Samuti saab teavet juhendamise ja väljaõppe korraldamise, töökoha ja -vahendite uuele tulijale sobivaks kohandamise, tervisekontrolli läbiviimise jm vajaliku kohta.

Töösuhe põhineb usaldusel ning tööandja ja töötaja vastastikusel lojaalsusel. Need kaks märksõna muutuvad eriti tähtsaks töösuhte lõppemisel. Sellest, kuidas tööleping lõppeb, oleneb suhte mõlema poole edasine tegevus. Ebakorrektselt lõpetatud või üles öeldud tööleping võib kaasa tuua töövaidluse, mis kokkuvõttes tekitab kahju mõlemale vaidlevale poolele. Töötaja lahkumine või organisatsioonist välja juhatamine sel moel, et kõik rahul oleks, on suur kunst, mida peab õppima ja mille juures ei tohi unustada seadusega ettenähtud õigusi ja kohustusi. Brošüür "Töölepingu lõppemine" mida on täiendatud rohkete näidetega annab suuniseid nii tööandjle kui töötajale selles olukorras.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255