29.09.2015 Teisipäev

Maksuhalduri kulud kasvavad järgmisel aastal 37,7 miljonini

Esmaspäeval valitsuse heakskiidu saanud 2016. aasta eelarve kogumahust moodustab Maksu- ja Tolliameti (MTA) eelarve ligikaudu 37,66 miljonit eurot, mida on 1,3 protsenti rohkem kui tänavu aasta eelarves.
Maksuhalduri kulud kasvavad järgmisel aastal 37,7 miljonini
Maksuhalduri kulud kasvavad järgmisel aastal 37,7 miljonini Foto: PM

Rahandusministeeriumi valitsemisalasse jääva MTA kogukuludest kasvavad eelnõu kohaselt tööjõukulud 1,6 protsenti 33,4 miljoni euroni, seevastu langevad majandamiskulud 0,9 protsenti 4,27 miljoni euroni, selgub riigieelarve eelnõu seletuskirjast.

Seletuskirjast ilmneb, et tööjõukulud suurenevad sisejulgeoleku valdkonnale lisavahendite eraldamise tõttu. Majandamiskulud vähenevad, kuna 2015. aastal ühekordselt eraldatud kriminaalmenetluse raames tõlketeenuste tagamise vahendeid tuleb 2016. aastal vajadusel taotleda Vabariigi Valitsuse reservist.

MTA tööjõu- ja majandamiskuludega hallatakse riigitulusid, rakendatakse riikliku maksu- ja tollipoliitikat ning kaitstakse ühiskonna ja seadusliku majandustegevust. 2016. aastal valmib kliendisuhete haldamise süsteem ning arendatakse maksuvõla ajatamise e-teenust ja tõhustatakse kontrollitegevust.

Lisaks võetakse kasutusele tollikontrolli uued tehnoloogilised lahendused, mille tulemusel on peamised kauba piiriületuskohad varustatud läbivalgustusseadmetega, tõkestatakse maksu- ja tollikuritegusid, mille tulemusena on tõusnud kriminaaltulu ja tõuseb riigile tekitatud maksukahju tasumise sunnimeetmete efektiivsus. Veel hangitakse Narva raudteel läbivalgustusseadmed, mille tulemusel väheneb salakaubavedu kaubavagunites.

Rahandusministeeriumi haldusala töötajate arv on vähenenud 6 protsenti ehk 154 inimese võrra. Kahanemine tuleneb peamiselt MTA-s läbiviidud reformidest, mis on võimaldanud töötajaskonda vähendada 11 protsenti ehk 198 inimese võrra.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!