TRK 1140x140 ee gif
Küsimused-vastused: Maksud

Rubriigis ''Küsimused-vastused'' avaldatakse Eesti parima nõustamisfirmade spetsialistide vastused majandusjakirja Raamatupidamisuudised tellijatelt saabunud küsimustele auditi, raamatupidamise, maksunduse, maksu- ja äriõiguse, tsiviilõiguse ja tööõiguse teemadel.

6. jaanuaril 2011 on väljastatud arve detsembrikuu teenuste eest. Arve summa on nii kroonides kui ka eurodes. Käibemaksu summa ainult eurodes. Kas võin ise arvestada käibemaksu kroonidesse ja kajastada seda detsembrikuu käibedeklaratsioonil?

2004. a detsembris võttis firma sõiduauto viieks aastaks kapitalirendile. Käibemaksu igakuiste maksete arvestuses ei näidatud. 2009. aastal väljamaksed lõppesid. Nüüd tahab firma müüa autot oma töötajale, hindamisakt on olemas. Kas firma saab seda autot müües käibemaksu mitte näidata ja üldse seda mitte arvestada, sest sõiduautot ostes ei ole samuti sisendkäibemaksu arvestatud ega maha arvatud?

Ostes kingitusi äripartneritele, ei arva me maha sisendkäibemaksu. Tegemist ei ole reklaamkampaaniaga ning kingituse väärtus ei ületa 150 krooni. Kas me toimime õigesti?


Kuidas ja millal tuleb seotud isikutega toimuvaid tehinguid maksustada ja deklareerida?

Kas eraisik peab maksma müüdud korteri eest tulumaksu? Millised seadusesätted reguleerivad tulumaksukohustuse tekkimist ja arvestust seoses kinnisvaratehingutega?

Eesti ettevõte müüs kaupa Vene ettevõttele ning kauba väljaveo korraldas Vene ettevõte ise. Eesti ettevõttel on hankeleping, arve ning Vene Föderatsiooni tolliväärtuse deklaratsioon. Kas nendest dokumentidest piisab kauba ekspordi tõestamiseks?

 

Likvideeritakse kolme osanikuga osaühing (50%+25%+25%). Lõppbilanss on koostatud. Võlgnevusi pole. Arvelduskonto jääk ületab osakapitali. Millised maksuvormid tuleb täita likvideerimismaksete tegemisel?


Ettevõte tellib oma logoga kalendreid. Missugused riskid võivad kaasneda nende soetamisega?

Üks ja sama isik tegutseb samal ajal nii juhatuse liikmena, töötajana (temaga on sõlmitud tööleping) kui ka omanikuna.

Osa isiklikust elamisest antakse firmale üürile kontorina kasutamiseks, ka seda pinda kasutatakse firma kontoritöö tegemiseks. Millised maksuriskid tekivad ning kuidas viia neid miinimunini? Milliseid dokumente tuleb üürilepingu sõlmimisel arvestada?

Alustav autoteenindus annab oma klientidele remondi ajaks asendusauto tasuta kasutamiseks.
Asendusautol on logo ja autoteeninduse reklaam.
Asendusauto on firma arvel eraisikuga (juhatuse liige) rendilepingu alusel.

1.    Kas firma saab anda oma klientidele selle asendusauto tasuta (maksuvaba) kasutamiseks?
2.    Kas asendusautoga seotud kulud (remont, hooldus ja muud) on ettevõte kulud?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes