19.08.2013 Esmaspäev

Tööluus - juhend tööandjale

 

Tööluus on töötaja puudumine töölt mõjuva põhjuseta. Näiteks kui töötaja lihtsalt ei ilmu tööle või lahkub töölt tööandja loata. Sellisel juhul võib tööandja töötajale töölepingu erakorraliselt üles öelda töölepingu seaduse (edaspidi – TLS) § 88 lõike 1 punkti 3 alusel, töökohustuste rikkumise tõttu, seda nii tähtajalise kui ka tähtajatu lepingu puhul.

Riina Vään, õigusõpetuse lektor
Riina Vään, õigusõpetuse lektor Foto: Riina Vään

Tööandja peab arvestama ka, et TLS-i § 88 lg 3 kohaselt võib töölepingu töötaja kohustuse rikkumise tõttu üles öelda, kui ülesütlemisele on eelnenud tööandjapoolne hoiatus.

Tööõiguse ülesütlemiskaitse põhimõtete kohaselt tuleb töösuhte ülesütlemisest võimalusel hoiduda ning kasutada seda kõige viimase meetmena juhul, kui töösuhte jätkamine ei ole enam kuidagi võimalik. Rikkumise korral tuleb töötaja tähelepanu sellele juhtida (teda hoiatada) ning anda töötajale võimalus käitumist parandada. Hoiatus võib olla nii suuline kui ka kirjalik, kuid tööandja peab olema hiljem võimeline hoiatuse tegemist tõendama.


Sellest, kuidas peaks tööandja tööluusi korral käituma, saab pikemalt lugeda sel neljapäeval ilmuvast Raamatupidamisuudiste Plussist.

 

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!