19.03.2019 Teisipäev

Töölepingu lõpetamine: viisid, eeldused, probleemid

Jaanika Reilik-Bakhoff, jurist ja Birje Kalmus, advokaat, Advokaadibüroost LMP arutlevad töölepingu lõpetamise nüansside üle.

Töölepingu lõpetamise aluseks on üldjuhul kirjalik avaldus.
Töölepingu lõpetamise aluseks on üldjuhul kirjalik avaldus. Foto: Pixabay

Töölepinguid saab sõlmida tähtajaliselt ja tähtajatult. Olenevalt sellest, milline leping on sõlmitud, toimub ka lepingu lõpetamine. Üldjuhul tuleb töölepingu lõpetamiseks teha teisele poolele kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis avaldus. Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 95 lg 1 teise lause kohaselt on ülesütlemisavaldus tühine, kui seda tehes rikutakse vorminõudeid.

Erandiks on töölepingu lõpetamine kokkuleppel, sel juhul vorminõuded puuduvad. Siiski peaks meeles pidama, et suulise kokkuleppe alusel töölepingu lõpetamist on hiljem raske tõendada. Eelnevast tulenevalt on soovituslik tööleping lõpetada viisil, mil seda on võimalik hiljem tõendada (e-kirja teel, tähitud kirjaga või kirjalikult kahes eksemplaris kättesaamise kinnitusega).

Lõppemine tähtaja möödumisel

Tähtajalise lepingu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!