05.09.2014 Reede

Tööinspektsioon tuvastas ehitustel üle 160 rikkumise

Tööinspektsioon tuvastas ühepäevase üle-eestilise ehituse sihtkontrolli käigus 161 rikkumist, millest 17 olid nii ohtlikud, et töö tuli peatada või töövahendi kasutamine keelustada.

Tööinspektsioon tuvastas ehitustel üle 160 rikkumise
Tööinspektsioon tuvastas ehitustel üle 160 rikkumise Foto: PM

Lisaks tuvastasid tööinspektorid 22 juhul, et töötajad ei kasutanud nõuetekohaseid isikukaitsevahendeid, teatas tööinspektsioon BNS-ile. Ehitajatel oli puudu nii kiivreid kui ka turvajalanõusid, lisaks tuvastati mitmel korral ketaslõikuri kasutamine ilma isikukaitsevahenditeta.

Tööinspektsiooni töökeskkonna osakonna juhataja Rein Reisbergi sõnul oli peamiseks tööde peatamise põhjuseks oht kõrgusest kukkuda. „Ajutiseks kõrgtööks ettenähtud tellingutele ja töölavadele tuleb paigaldada kaitsepiirded kõikidele väliskülgedele. Vahe seina ja tellingute vahel ei tohi olla suurem kui 30 sentimeetrit,“ lisas Reisberg.

Reisbergi sõnul on endiselt probleemiks ka nõuetekohaste olmetingimuste puudumine ehitusplatsidel. „Ehitusplatsidel on levinud kuivkäimlad ning sellest hoolimata tuleb mõnele ehitusettevõtjale uudiseks, et vajalik on tagada nii elementaarne asi nagu kätepesu võimalus.“

Kümnel ehitusplatsil ei tuvastatud ühtegi rikkumisi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference