gif Company 930x140 ee

 

10.06.2016 Reede

Tööinspektsioon asub kontrollima väikepoodide müüjate töötingimusi

Suvel kasvab oluliselt maakaupluste müüjate töökoormus, mis mõjutab ka töötingimusi
Suvel kasvab oluliselt maakaupluste müüjate töökoormus, mis mõjutab ka töötingimusi PM

Tööinspektsioon asub kontrollima Eesti väikekauplusi, pöörates eelkõige tähelepanu suvituspiirkondade väikepoodidele, mille klientide arv suvekuudel hüppeliselt kasvab.

Juuli lõpuni kestva sihtkontrolli eesmärk on pöörata tööandjate tähelepanu väikekaupluste töötajate töötingimustele seoses töötajate töökoormuse suurenemisega suvekuudel, teatas inspektsioon.

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja sõnul kasvab suvel maakaupluste müüjate töökoormus, mis mõjutab ka töötingimusi. „Suvel, eriti pühade ja suurürituste ajal, kasvab suvituspiirkondade maakaupluste läbimüük. Poetöötajad peavad vastu võtma ja müügile paigutama tavapärasest oluliselt rohkem kaupa, ruumi on vähem ja liikumisteed jäävad kitsaks,“ ütles ta.

„Suvesoojaga on sageli probleeme õhuvahetusega, kuna hooned, kus väikepoed asuvad, ei oma tihti korralikku ventilatsiooni. Kliente on palju ning kaupluse töötad ei saa pidada vajalikke puhkepause. See kõik kokku võib kahjustada müüjate tervist,“ selgitas Oja.

Inspektorite tähelepanekute ja soovituste abil saab tööandja muuta töökorraldust nii, et riske töötajate tervisele oleks oluliselt vähem.

Tööinspektsioon teeb ülevaate kontrolli tulemustest augustikuus.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes