860x100 kriisi paasterongad
10.06.2016 Reede

Tööinspektsioon asub kontrollima väikepoodide müüjate töötingimusi

Suvel kasvab oluliselt maakaupluste müüjate töökoormus, mis mõjutab ka töötingimusi
Suvel kasvab oluliselt maakaupluste müüjate töökoormus, mis mõjutab ka töötingimusi Foto: PM

Tööinspektsioon asub kontrollima Eesti väikekauplusi, pöörates eelkõige tähelepanu suvituspiirkondade väikepoodidele, mille klientide arv suvekuudel hüppeliselt kasvab.

Juuli lõpuni kestva sihtkontrolli eesmärk on pöörata tööandjate tähelepanu väikekaupluste töötajate töötingimustele seoses töötajate töökoormuse suurenemisega suvekuudel, teatas inspektsioon.

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja sõnul kasvab suvel maakaupluste müüjate töökoormus, mis mõjutab ka töötingimusi. „Suvel, eriti pühade ja suurürituste ajal, kasvab suvituspiirkondade maakaupluste läbimüük. Poetöötajad peavad vastu võtma ja müügile paigutama tavapärasest oluliselt rohkem kaupa, ruumi on vähem ja liikumisteed jäävad kitsaks,“ ütles ta.

„Suvesoojaga on sageli probleeme õhuvahetusega, kuna hooned, kus väikepoed asuvad, ei oma tihti korralikku ventilatsiooni. Kliente on palju ning kaupluse töötad ei saa pidada vajalikke puhkepause. See kõik kokku võib kahjustada müüjate tervist,“ selgitas Oja.

Inspektorite tähelepanekute ja soovituste abil saab tööandja muuta töökorraldust nii, et riske töötajate tervisele oleks oluliselt vähem.

Tööinspektsioon teeb ülevaate kontrolli tulemustest augustikuus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes