12.12.2017 Teisipäev

Naisjuhte motiveerib 27 protsenti madalam palk

Töö- ja palgastatistikaportaali Talentest sisetatud andmete põhjal motiveerib naissoost spetsialiste ja juhte 27 protsenti väiksem palk kui mehi.

Talentestiga liitunud spetsialistide ja juhtidena töötavaid mehi motiveerib 26,8 protsenti suurem palk kui naisspetsialiste ja -juhte. Keskmine motiveeriv brutopalk nimetatud positsioonidel töötajatel oli 1981 eurot, sealhulgas naiste keskmine 1816 eurot ja meestel 2302 eurot, teatas portaal.

Talentesti tegevjuhi Karin Kustavuse sõnul oli statistikaameti andmetel 2016. aastal palgalõhe 20,9 protsenti. "Talentestiga liitunute statistika analüüs näitab, et spetsialisti ja juhi positsioonidel töötavad mehed ja naised venitavad piltlikult palgalõhet veelgi enam, sest nendel positsioonidel töötavate meeste ja naiste motiveeriv palk erineb 26,8 protsendi võrra," rääkis Kustavus. Ta lisas, et Talentesti analüüs keskendub palgasoovile, mitte reaalsele palgale.

Talentestiga on liitunud üle 1000 kasutaja, palgastatistika on arvestatud ligi 350 töötaja pealt, kes on liitudes määranud oma motiveeriva brutopalga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes