04.06.2021 Reede

Luminor: enam kui pooled eestlastest pole kuulnud tööandjapensionist

Luminori poolt Balti riikides korraldatud uuringu tulemused näitavad, et 53 protsenti küsitletud eestlastest ei ole kuulnud, mis on tööandjapension. 

Eestis hindasid tööandjapensioni puhul tuleviku kindlustamise aspekti 57 protsendiga rohkem nooremad ja 62 protsendiga kõrgema sissetulekuga vastajad.
Eestis hindasid tööandjapensioni puhul tuleviku kindlustamise aspekti 57 protsendiga rohkem nooremad ja 62 protsendiga kõrgema sissetulekuga vastajad. Foto: unsplash

Lätis oli vastav näitaja 45 protsendiga mõnevõrra väiksem, samas kui Leedu vastajatest andis vaid 39 protsenti eitava vastuse, teatas Luminor.

Ühtlasi oli 17 protsendiga Eesti vastajate seas kõige enam neid, kes ütlesid, et on tööandjapensionist küll kuulnud, kuid ei teadnud, et selline võimalus nende riigis saadaval oleks. Lätlaste hulgas oli sama näitaja 11 protsenti ning leedukate seas 14 protsenti.

On üllatav, et enam kui kaks kolmandikku eestlastest ei ole teadlikud, et tööandjapensioni saamise võimalus Eestis üldse eksisteerib,

ütles Luminori pensionide tootejuht Hannes Kuusk.

"Teisalt aga tähendab see, et meil on selles vallas võimalik palju ära teha. Eriti nüüd, kui ka teine pensionisammas on muudetud vabatahtlikuks, on tööandjatel suurepärane võimalus näidata omalt poolt hoolivust ja eeskuju ning julgustada töötajaid mõtlema rohkem oma tulevikule," lisas ta. 

Nii Eestis, Lätis kui ka Leedus nähakse tööandjapensioni juures teiste tööandja poolt pakutavate hüvedega võrreldes kolme põhilist eelist: see aitab kindlustada tulevikku, motiveerib töötajaid konkreetses ettevõttes kauem töötama ning näitab, et tööandja mõtleb laiemalt kui vaid tulu teenimisele.

Kõiki nimetatud eeliseid tõid Eesti vastajad seejuures välja rohkem nii lätlastest kui ka leedukatest ning enim väärtustasid eestlased tuleviku kindlustamist, mille tõi Eestis välja pooled kõigist vastajatest.

Eestis hindasid tööandjapensioni puhul tuleviku kindlustamise aspekti 57 protsendiga rohkem nooremad ja 62 protsendiga kõrgema sissetulekuga vastajad.

Lätis nõustuti selle väitega samuti kõige enam nooremas vanusegrupis, samas aga Leedu kõrgema sissetulekuga vastajate meelest näitab tööandjapension, et tööandja mõtleb töötaja tulevikule ja mitte vaid tulu teenimisele.

Luminori tellitud uuringu viis 2021. aasta aprillis läbi uuringukeskus Rait Faktum & Ariko. Uuringus küsitleti rohkem kui 1000 inimest igast Balti riigist ning valimi moodustas erasektoris töötav elanikkond vanuses 18–74.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!