12.06.2018 Teisipäev

Kui töötajad vajavad koolitamist

Üha rohkem tööandjaid räägib, et neil on vaja oskustega töötajaid. Tööandjad panustavad töötajate oskuste arendamisse ka ise, kuid on olukordi, kus riigiabi oleks ettevõttele tarvilik. Valitsus kiitis heaks määruse eelnõu „Tööhõiveprogramm 2017–2020”, millega alates 1. juunist kaasnevad mitmed muutused „Tööta ja õpi” programmis.
Riina Kurg, töötuse ennetamise ja oskuste arendamise osakonna teenusejuht
Riina Kurg, töötuse ennetamise ja oskuste arendamise osakonna teenusejuht Foto: Eesti Töötukassa

Tööandjatele lisandub võimalus taotleda töötukassast koolitustoetust töötajate eesti keele oskuse arendamiseks. Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale koolituskulu, koolitusel osalemisega seotud töötaja sõidukulu ning palgakulu tunnitöötasu alammääras aja eest, mil töötaja osales koolitusel. Kulude kogusummast hüvitab töötukassa kuni 80%, kuid mitte rohkem kui 2000 eurot töötaja kohta. Oma töötajatele sobivaima eesti keele õppe lahenduse leidmisel on tööandjatele vajaduse korral abiks Integratsiooni Sihtasutus. Tänapäeval on õppimisvõimalusi sedavõrd palju, et keskendudes iga õppija vajadustele ning võimalustele, on võimalik vältida keskpäraseid ja poolikuid lahendusi. Nii tööandja kui ka töötaja huvi on siseneda keeleõppesse eesmärgistatult ja õppida tõhusaimal viisil.

Täismahus artiklit saate lugeda peatselt ilmuvast Plussi uuest numbrist.

Kui Te ei ole paketti "Raamatupidamisuudised" selleks aastaks või teiseks poolaastaks veel jõudnud tellida, saate seda teha SIIT. Tellides paketi kuni 21. juunini, saate valida endale tasuta videoseminari väärtusega 49 €+KM.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes