06.04.2020 Esmaspäev

Kas töötukassa hüvitise saamine mõjutab töötaja puhkuseraha suurust?

Tööandja vähendas töötasu TLS § 37 alusel ning töötaja on saanud Töötukassalt töötasu hüvitist. Kuidas tuleb sellises olukorras arvestada hiljem puhkusetasu? Kas arvesse läheb  ka töötukassa makstud töötasu hüvitise osa? Kas puhkusetasu väheneb selle vähendatud töötasu arvelt? 
Kuidas arvestada puhkusetasu?
Kuidas arvestada puhkusetasu? Foto: pixabay

Vastab Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja:

Töötukassa võtab hüvitise maksmisega üle osaliselt tööandjapoolse töötasu maksmise kohustuse. Seega tuleb töötukassa poolt makstud summasid arvestada hiljem ka puhkusetasu arvestamisel. 

Puhkusetasu summa aga väheneb tõesti vähendatud töötasu arvelt. See tähendab, et puhkusetasu arvutatakse töötaja keskmise töötasu arvelt ning kui selle perioodi sisse jääb ka töölepingu seaduse § 37 alusel toimunud töötasu vähendamine, siis väheneb paratamatult ka väljamakstav põhipuhkuse tasu.

Vabariigi Valitsuse 11.06.2009 määruse nr 91 „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord“ § 3 lg 2 teeb erandi ainult koondamise korral, sätestades, et hüvitise maksmiseks majanduslikul põhjusel töölepingu ülesütlemisel või sellest vähem etteteatamisel vähendatakse keskmise tööpäevatasu arvutamise aluseks olevat tööpäevade arvu ja töötasu nende tööpäevade ja töötasu võrra, millal töötaja töötasu vähendati töölepingu seaduse § 37 alusel. Kuid see säte ei kohaldu puhkusetasu arvutamisel ja maksmisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes