15.06.2023 Neljapäev

Inspektsioon kutsub tööandjaid tööpaikade temperatuuri alandama

Tööinspektsiooni teatel on töökohtade temperatuurid taas tõusmas ning tööandjad peaksid olukorrale ennetavalt tähelepanu pöörama.

Kuumade ilmadega on oluline juua piisavalt vett.
Kuumade ilmadega on oluline juua piisavalt vett. Foto: pexels

Eelmisel suvel laekus tööinspektsioonile arvukalt vihjeid seoses tööruumide liigse palavusega, teatas tööinspektsiooni pressiesindaja. Töötajate tervise hoidmiseks peatas tööinspektsioon eelmisel aastal töötamise viies ettevõttes, kus tehti füüsilist tööd ja kus töökeskkonna õhutemperatuur oli tõusnud kõrgemale kui 30 kraadi.

Tööinspektsiooni järelevalve osakonna juhataja sõnul võib sellistes tingimustes töötamine olla kahjulik töötajate tervisele, põhjustada kurnatust ja mõjutada tööohutust. "Meie eesmärk on, et iga töötaja saaks töölt minna koju terve ja hoituna, mistõttu soovitame kõikidel tööandjatel läbi mõelda, kuidas tagada hea töökeskkond taas saabuva kuumalaine ajal,“ sõnas Silja Soon.

Selleks, et oma töötajate tervist ja töövõimet hoida, on oluline, et tööandjad võtaksid kasutusele ennetavaid meetmeid. Vajalikke ümberkorraldusi saab oma töökohtadel teha juba ennetavalt, et töötajatele tagada võimalus suvekuumusega paremini toime tulla.

Soone sõnul tuleks eelmistest suvedest õppust võtta ja oma tööd vastavalt vajadusele ümber korraldada. "Tihti hakatakse lahendustele mõtlema alles siis, kui kuumalaine käes, aga siis võib olla lisameetmete kasutusele võtmiseks juba hilja. Kui aga töötaja on liigkõrge temperatuuriga tööruumidest juba teada andnud, peab tööandja sellele kiiresti reageerima ja leidma lahendused,“ märkis ta.

Tööruumide jahutamiseks peaks leidma võimalusi, näiteks paigaldades konditsioneeri või kasutades ventilatsioonisüsteemi. Lisaks võib kaaluda varjuliste alade loomist või kasutada fassaadidel päikesevalgust peegeldavaid materjale, mis aitavad vähendada siseruumide temperatuuri.

Kuumusega toimetulekuks võiks võimalusel kaaluda ka töögraafikute paindlikumaks muutmist, näiteks nihutada tööaega varahommikule või hilisõhtule, kui temperatuurid on madalamad. Kui tööruumides on kõrge temperatuur, peaks töötjatele võimaldama jahutamiseks lisapause, näiteks jahedas puhkeruumis.

Kuumade ilmadega on oluline juua piisavalt vett, sest regulaarne vedeliku tarbimine aitab kompenseerida higistamisega kaasnevat vedelikukaotust ning hoiab organismis vajalikku vedeliku tasakaalu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255